5 канал

Історія одного героя: розповідь про бійця з позивним "Калина", що брав участь у визволені Попасної та Лисичанська

Під час ворожого обстрілу хлопець прикрив собою побратима, за що отримав медаль "Захиснику Вітчизни"

Боєць із позивним "Калина": він від перших днів АТО захищав країну на Сході, був поранений, нагороджений двома державними нагородами – орденом "За мужність" та медаллю "Захиснику вітчизни". Нині 20-річний Юрій Закопець навчається в Національній Академії сухопутних військ у Львові, де здобуває фах офіцера.

З першого погляду і не скажеш, що в цього 20-річного хлопця за плечима вже чималий бойовий досвід. Від початку російської агресії на Донбасі Юрій Закопець зголосився добровольцем на Схід, де захищав Україну майже два роки.

"Почав бойовий шлях з батальйону "Донбас". Запросив мене товариш з Майдану. Я, не роздумуючи, одразу зібрав речі, нічого нікому не говорячи", – каже Юрій Закопець.

Боєць із позивним "Калина" брав участь у визволені Попасної, Лисичанська, боронив Піски. Саме там юнакові уламками посікло обличчя, ноги та руки. Під час ворожого обстрілу Закопець прикрив собою побратима. За цей подвиг він отримав медаль "Захиснику Вітчизни".

"Міна впала в п’яти метрах від мене. Це був 120-мм міномет, який був на той час заборонений, і вийшло так, що основний удар я взяв на себе, в товариша – ні поранення, ні контузії", – згадує Закопець.

Наразі Юрій Закопець – курсант львівської Національній Академії Сухопутних військ. Вступити до вишу хлопця заохотив його командир. Він казав: "Калина", ти хороший офіцер... Ти офіцер, ти пережив, побачив більше мене. Іди вчитися в академію і ти будеш дуже хорошим офіцером. Ці слова були спонукаючими", – зауважує боєць.

Натомість викладачі вишу не приховують: такі курсанти, як Закопець – приклад для інших вихованців.

"Я переконаний, що саме такі люди повинні навчатися в Національній Академії сухопутних військ і здобувати офіцерський чин, ставати офіцерами. За ними майбутнє. Це люди, які в свої 20 років вже бачили війну. За такими майбутнє Збройних Сил", – каже викладач Національної Академії сухопутних військ імені П.Сагайдачного Сергій Гуцалюк.

Дивіться також: Герої не помирають: у Києві презентували документальну стрічку про загиблого добровольця "Кекса"

Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

Попередній матеріал
Віце-прем'єр-міністр: Сьогодні з одного боку суд над поліцейськими на Миколаївщині, з іншого у Тернополі прощаються з загиблими правоохоронцями
Наступний матеріал
Кириленко: Закон про квоти на українську пісню набуде чинності на початку листопада
Теги:
Loading...

Щиро про війну: прості українці привітали героїчних захисників на Донбасі

Герой України: У Вишгороді відкрили вулицю імені Сергія Кульчицького

Герої не помирають: у Києві презентували документальну стрічку про загиблого добровольця "Кекса"

"Кубок героїв спеціального призначення": у Вінниці бійці АТО розіграли футбольний трофей