Герой України: У Вишгороді відкрили вулицю імені Сергія Кульчицького

Генерал Кульчицький загинув у травні 2014 року

Вулицю імені Сергія Кульчицького урочисто відкрили у передмісті Києва - у Вишгороді. Саме туди у 2014 році приходили учасники Майдану, щоби записатися в лави добровольців. І саме там більшість із армійців познайомилися із Кульчицьким, передає "5-й канал".

Євген Іваненко - один із перших, хто навесні 2014 з Майдану пішов до лав Національної гвардії. Саме тут під Києвом він із побратимами проходив навчання. Сьогодні згадує, генерал Сергій Кульчицький зумів об'єднати тих, хто був по різні боки барикад на Майдані, і підготував до бойових буднів в АТО. З часом Кульчицький став для перших нацгвардійців старшим товаришем.

"Не кожен військовослужбовець, тим більше високого рангу - підходить до солдат як до своїх побратимів. коли на той момент на нього лягла на той момент одна із функцій забезпечувати нас цим, він міг цим не займатися. Він міг просто керувати нами як військовослужбовцями і надавати накази", - розповів військовослужбовець Національної гвардії Євген Іваненко.

На відкритті пам'ятної дошки - побратими генерала Кульчицького та нацгвардійці з родинами, які тепер житимуть на вулиці імені Героя. Для них нова назва вулиці - це елемент історично-патріотичного виховання.

"Він є прикладом та зразком того, що генерал не ховається по кабінетах, а виконує завдання безпосередньо зі своїм військовим нарядом. Тобто не посилають їх на завдання на які самі би не пішли , а разом з ними - в тяжку хвилину", - додав військовослужбовець Нацгвардії Олександр Онікійчук.

Нині на вулиці Кульчицького лише два багатоквартирні будинки. До кінця року тут мають звести ще 2. Загалом командування Нацгвардії обіцяє звести поблизу військової частини 12 житлових будинків.

"Сьогодні ми вирішуємо соціальне питання і на цій території рядом почали будувати для офіцерів, прапорщиків, членів їхніх родин, ветеранів. Для того, щоб зрозуміти, що початок мирного життя будівництво для військових та цивільних якраз і буде тією пам'ятю, яка в поєднанні початок війни, добровольчих почуттів наших громадян, із нашим майбутнім", - сказав командувач Національної гвардії Юрій Аллеров.

Генерал Сергій Кульчицький загинув у травні 2014 року. Під Слов'янськом поблизу гори Карачун терористи підбили вертоліт, у якому він летів з 11-ма бійцями. Посмертно Кульчицькому присвоїли звання - Героя України.

Олексій Братущак, Андрій Яковенко, 5 канал

Попередній матеріал
Прикордонники виявили в машині німця гранату "Ф-1" – відео
Наступний матеріал
У Запоріжжі заснували алею творців незалежності України

Прикордонники виявили в машині німця гранату "Ф-1" – відео

Одеські катакомби: найвідвідуваніший підземний об'єкт у світі заливають нечистотами

Суд заарештував міського голову Ромен з альтернативою застави

СЦКК: Ватажки "ДНР/ЛНР" у будь-який спосіб намагаються підтримувати ескалацію конфлікту на Донбасі