Одеські катакомби, що претендують на потрапляння до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, затоплюють нечистоти. Каналізаційні врізки, що скидають відходи в підземелля, з'являються чи не кожен місяць. За підрахунками спеціалістів, зараз їх майже півтисячі. Подробиці - у сюжеті журналістів "5-го каналу".
Ще кілька місяців тому одеські дігери водили сюди туристів та влаштовували змагання зі спортивного орієнтування в лабіринтах. Тепер же пройти тут майже неможливо через сморід і тонни нечистот, що зливають сюди мешканці села Нерубайське через самовільно вирізані труби.
Нерубайські катакомби претендують на потрапляння до списку ЮНЕСКО. Їхню окрему ділянку навіть визнали найвідвідуванішим підземним об’єктом у світі. Спелеологи твердять – якщо не ліквідувати усі врізки, про ЮНЕСКО можна забути.
Місцеві депутати кажуть, що селяни зливають нечистоти у катакомби через відсутність нормальної каналізації. А на її будівництво не вистачає коштів.
Додамо, село Нерубайське розташоване над системою підземних ходів. Затоплення тунелів нечистотами може спровокувати зсуви, кажуть екологи. А це вже - загроза для людських будинків.
Загальна довжина одеських катакомб становить понад 2 тисячі кілометрів. Яка частина лабіринту вже затоплена нечистотами, ніхто зараз не знає, адже дістатися до таких районів украй складно. І ситуація лише погіршується, кажуть екологи.
Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал