5.ua

Іпотерапія: як коні лікують дітей, коли традиційна медицина безсила

Успіхів, по цій методиці, можна досягти у лікуванні дітей хворих на ДЦП, аутизм, синдром Дауна та навіть вади психічного розвитку лише за 10 занять

В Україні ця техніка лікування відносно нова. Випробовувати її почали лише на початку 21-го століття. Про цілющу силу коней – у сюжеті "5 каналу".

Кінь Комбат - улюбленець ледь не усієї малечі з дитячого центру іпотерапії.

Першим на нього сідає шестирічний Матвій. Хлопчик народився недоношеним. Лікарі сказали батьками - він ніколи не стане на ноги. Після двох років відвідування іпотерапії, Матвій майже без підтримки батька крокує майданчиком.

Схожа проблема і в родині пані Олени. Ще у пологовому будинку лікарі запропонували матері відмовитися від дитини та здати дівчинку до інтернату. Та цього року Таїсія пішла до школи. Вона вільно говорить і намагається ходити без сторонньої допомоги. Мама переконана: у цьому доньці допомогли коні.

Іпотерапія відбувається в ігровій формі. Під час занять дітей супроводжує тренер та психолог. Разом вчать будову коней. Далі - спеціальні вправи та масаж. Наприкінці заняття діти обов'язково годують своїх підопічних фруктами, овочами та найулюбленішими ласощами коней - бубликами.

Коней для занять іпотерапії підбирають дуже ретельно. Для цього важливо враховувати будову спини коня та його ворс, щоби дитині було комфортно сидіти верхи.

Загалом заняття триває близько півгодини. Щоб досягти бодай якогось результату, лікарі радять відвідати щонайменше 10 занять. Спілкування з кіньми може бути корисним усім без винятку дітям.

Дар'я Цисарук, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Як паралімпійці виживають на зарплату 2 тис. грн
Наступний матеріал
Єрусалимський Патріарх заявив, що підтримує об’єднання Єдиної Помісної Православної Церкви

Приз Дербі-2016: Змагання коней рисистих порід на Київському іподромі

Українські прикордонники врятували більше 20 коней, яких везли на забій до Росії

З Чорнобильскої зони втекли коні Пржевальського

Екстремали в аквапарку, коні на пляжі та собачі перегони – спортивний дайджест