Україна-НАТО
Україна-НАТО 5 канал

Зустріч голів МЗС країн НАТО: Чому Україна має залишатися топ-темою порядку денного

Розпалювання конфлікту на сході України – це також випробовування на стійкість НАТО

США ніколи не визнають намагання Росії змінити кордони суверенної держави й санкції проти Москви триватимуть, допоки Кремль не відступить. Таку позицію Білого дому озвучив держсекретар США Рекс Тіллерсон на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Брюсселі.

Крім того, Тіллерсон закликав збільшити витрати на оборону Альянсу на 2% до 2024 року. Загалом же на зустрічі йшлося про загострення ситуації на сході України та невиконання Росією Мінських домовленостей. В Альянсі запевняють, що мають чітку та єдину позицію щодо Москви, яку вважають агресором, що напав на суверенну державу, повідомляє власний кореспондент "5 каналу".

Крім того, міністри закордонних справ країн НАТО визнали, що нині підтримка Україні надзвичайно потрібна, адже Росія й далі підтримує незаконні збройні формування на сході України, а розпалювання конфлікту – це також випробовування на стійкість НАТО.

"Це не криза в Україні. Це агресія Росії проти України. Ви знаєте, це як лакмусовий папірець нашої поведінки та реакції. Росіяни тестують нас, як далеко ми можемо піти та як багато ми можемо зробити. Україна має залишатися топ-темою порядку денного", – підкреслив чільник МЗС Литви Лінас Лінкявічус.

"Нині Україна захищає свій суверенітет, незалежність. Україна має підтримку Канади, і всього НАТО", – запевнила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд.

Не забули в НАТО і про анексію Росією Криму. Зокрема, генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що Альянс ніколи цього не визнає, та запевнив, що НАТО і надалі сприятиме впровадженню українських реформ та надаватиме політичну і практичну допомогу.

"Єдиний шлях до мирного врегулювання – це впровадження мінських угод. Суверенна демократична Україна дуже важлива для українців і для Альянсу, і ми б хотіли захищати ці цінності в Україні", – відзначив Єнс Столтенберг.

У межах зустрічі відбулося засідання комісії Україна-НАТО. Про що йшлося на цьому засіданні та на чому наголошував чільник українського МЗС Павло Клімкін – дивіться у сюжеті:

З Брюсселя, Оксана Думська, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Українські бійці в АТО отримуватимуть 7,5 тис. грн "бойових" до зарплатні
Наступний матеріал
"Тютюнова монополія з російським слідом": Тривають близько 100 обшуків у справі – Луценко
Loading...

У НАТО стурбовані обмеженим прогресом у виконанні Мінських угод – Столтенберг

Американські сенатори представили резолюцію на підтримку України

Порошенко обговорив зі Столтенберґом подальшу підтримку України з боку НАТО