5 канал

В Умані люди із вадами слуху зможуть викликати швидку і рятувальників за допомогою СМС

Ініціювали створення такої послуги волонтери соціальних служб

Викликати швидку за допомогою СМС. В Умані на Черкащині створили особливий сервіс для людей із вадами слуху. Завдяки новації, вони зможуть вчасно отримати необхідну допомогу. Крім медиків, спеціальні повідомлення також прийматимуть рятувальники та навіть служба таксі.

Інвалід ІІ групи Людмила Хлопова з 14 років не чує через невдалу операцію. Каже: раніше викликати таксі було важко, нині в цьому дівчині допомагає новий сервіс.

"Раніше, коли я чула, я могла просто подзвонити, а зараз мені дуже допомагає телефон, з яким я можу спілкуватися по смс. Потреба глухих, потреба мобільних телефонів. Потреба швидкої допомоги, потреба, коли є пожежа – і це все дуже необхідне нам глухим", – зауважує жінка.

Окрім виклику таксі, можна надсилати екстрені смс до швидкої та рятувальникам. Ініціювали створення такої послуги волонтери соціальних служб. Кажуть, у їхньому районі близько сотні людей із вадами слуху, яким такий додаток може врятувати навіть життя.

Начальник управління соціального захисту населення Уманської міської ради Галина Кучер каже: "Послуги розповсюджуються на місто Умань, та я думаю, і жителі з вадами слуху, які проживають на території району також можуть скористатися послугою. Щоб достукатися до служб, ми написали листи до поліції, пожежної, швидкої, запропонували таксі".

У пожежників та на швидкій мобільний для таких викликів працює цілодобово. Головна вимога до повідомлень – чітко зазначати проблему та точну адресу.

Сергій Гурбич, головний лікар Уманської станції швидкої медичної допомоги, пояснює: "У нас функціонує на базі станції екстреної медичної допомоги диспетчерська, яка переадресовує ці виклики диспетчерським відповідного напрямку, тобто чи в Хрестинівку, чи в Монастирище".

Нині тривають перемови з поліцією, щоб долучити до смс-сервісу і їх. Контакти служб можна дізнатися у соціальних працівників міста або знайти на сайті місцевої служби соціального захисту.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Рулюєш ти!": У Харкові відзначили всеукраїнський велодень – відео
Наступний матеріал
Біля Кримського противник цілив по українських захисниках з ПТРК і мінометів – штаб АТО
Loading...