5 канал

"Роботу, зарплату, гідне життя": як в урядовому кварталі Києва проходив "мітинг у білих халатах"

За офіційними даними, медикам недоплатили майже 82 млн грн – це основна причина, через яку понад 1 тис. людей вийшли на протест

До 1 жовтня погасити заборгованість із заробітної плати медикам – таке пообіцяли мітингувальникам у білих халатах представники Кабінету міністрів. За офіційними даними МОЗ, медикам недоплатили майже 82 млн грн. Це основна причина, через яку понад 1 тис. людей вийшли на протест. У центрі Києва вони пройшлися мирною ходою – за нею спостерігала кореспондент "5 каналу".

З транспарантами і в білих халатах медики шикуються в колону. Хоча до Києва з'їхалися з різних міст – проблеми в усіх однакові. "Тільки на тому тижні виплатили повністю за липень. За серпень немає зарплати. І вже вересень має бути аванс", – бідкається Ольга Бельмега з Івано-Франківщини. Їй вторить Оксана Іванченко з Миколаївщини: "Претензія у нас – невиплата заробітної плати. До кінця року в нас не вистачає два місяці заробітної плати". А Надія Сталіс з Тернопільщини взагалі на акцію приїхала за гроші, які довелося "позичити в 94-річної тітки".

Від Майдану Незалежності понад 1 тис. медиків ходою рушають до Кабінету міністрів. Хочуть передати листа з вимогами. Втім, урядовці до людей у білих халатах не виходять. Біля будинку уряду мітингувальники надовго не затримуються. Рушають до Верховної Ради. Тут уже встановлені металошукачі. Через півтори години учасники ходи зупиняються і перед парламентом влаштовують мітинг. Через металеві паркани передати свої вимоги народним обранцям вони не можуть, тож озвучують їх у гучномовець.

Напередодні акції протесту чільниця МОЗ Ульяна Супрун заявила, що людей скликали примусово. Учасниця акції з Чернігівської області Оксана Бойко на це відповідає: "Ні в коєм разі. Навпаки. Ми сьогодні після нічної зміни приїхали". Заперечує таку інформацію і її землячка Ольга Ткаченко: "Всі лозунги ми писали на роботі разом із хворими людьми".

Заборгованість із зарплат медикам, за даними МОЗ, становить майже 82 млн грн. Коли її погасять, на камеру у відомстві не коментують. Натомість виконувачка обов'язків міністра на Facebook-сторінці пообіцяла, що гроші виплатять до кінця року. А у Кабміні сказали, що питання вирішать до жовтня – переповідає голова профспілки працівників охорони здоров'я Вікторія Коваль. Поки всі мітингували, вона ходила на перемови.

Каже: "До чого домовилась група на переговорах у Кабміні. До 1 жовтня буде погашена повністю заборгованість. І так само будуть знайдені кошти на покриття дефіциту медичної субвенції. Якщо таких коштів не вистачить, то будуть внесені у Верховну Раду зміни до державного бюджету".

Після цього оголошення мітингувальники почали згортати плакати. Дістати їх обіцяють, якщо чиновники не дотримаються своєї обіцянки.

Людмила Павленко, Олексій Іванченко, "5 канал"

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стартувала Генасамблея ООН: перший виступ Трампа та занепокоєння через КНДР – включення з Нью-Йорка
Наступний матеріал
Проект медичної реформи передбачає солідарну систему страхування – експерт
Loading...

Трансплантація нирки від неродинного донора-трупа: МОЗ України планує новий проект

Затримки не буде: МОЗ і Кабмін домовилися про погашення боргів по зарплаті для лікарів

У МОЗ назвали, яку суму Кабмін заборгував медикам

Не пустити до ВСУ недоброчесних: активісти показали "обличчя судової системи"

У Києві зібрали акцію проти повернення Саакашвілі в Україну

У Києві стерли графіті часів Майдану: включення з місця події