5 канал

Вперше за 10 років: важкохвору дитину з Маріуполя гвинтокрилом ДСНС доправили до Києва

Дитину ніхто не брався перевезти до клініки, де для порятунку її життя є необхідні фахівці і обладнання

У Київському інституті серця лікарі продовжують боротися за життя восьмирічної дівчинки, яку напередодні гвинтокрилом ДСНС доправили з Маріуполя до столиці. У дитини тяжке захворювання серця. Дванадцять днів вона перебувала у комі. Дитину ніхто не брався перевезти до клініки, де для порятунку її життя є необхідні фахівці і обладнання.

Це вперше за 10 років, коли до столичного Інституту серця пацієнтку у тяжкому стані доставляють на борту гвинтокрила. Стан дівчини залишається вкрай тяжким. Вона підключена до апарату штучного дихання. Рішення щодо проведення операції має прийняти консиліум лікарів у складі нейрохірургів, кардіохірургів та педіатрів.

Медики роблять усе можливе, щоб стабілізувати стан восьмирічної Поліни. У Маріуполі в дівчинки вже була одна зупинка серця. Ускладнення почалися після застуди. Батьки звернулися до медиків, коли дитина почала задихатися. У Маріупольській міській лікарні дівчина провела 12 днів. Реаніматологи відмовлялися її транспортувати до клінік, де дитині могли б надати кваліфіковану оперативну допомогу.

Після того як волонтерам вдалося домовитися з Дніпропетровськом щодо транспортування гвинтокрилом ДСНС до Інституту серця, ще деякий час не могли знайти дитячого реаніматолога. "В нашому відділенні працювало чотири лікаря – усі пішли на пенсію. Тому що уряд запровадив нове пенсійне законодавство, в якому скасовується пенсія за вислугу. За той оклад, який пропонується в рядовий лікарні... я думаю, що пенсія буде вище", – пояснює колишній завідувач відділення дитячої реанімації Маріупольського територіального медичного об'єднання Юрій Бохолдін.

Дитячого реаніматолога, який би супроводжував дитину у польоті, знайшли у Краматорську. Рішення про транспортування за допомогою авіації ухвалили попри невтішні прогнози. Поліну доставили до Інституту серця всього за 3,5 години.

"Два дні тому ми були в Маріуполі і дивилися цю дівчинку. Скоригували її лікування, тому що вона була вкрай-вкрай важка, щоб вона стала транспортабельна. Транспортування пов'язане завжди з ризиками. Це вібрація, гойдання, перепади тиску. Але чим швидше такого пацієнта доставити, тим менше ризиків. Тим більше, пацієнта, який знаходиться на штучній вентиляції легенів, не дихає сам", – розповідає директор Інституту серця, лікар-кардіохірург Борис Тодуров.

Усі витрати із забезпечення дитини медикаментами узяв на себе Інститут серця. Поки в прогнозах щодо одужання дівчини лікарі стримані.

Юлія Божко, Данило Шматько, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Всюди встигли, усіх врятували: рятувальники провели навчання з аеромедичної евакуації

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Мінфіні пояснили, чому в законопроект про Держбюджет-2018 закладено майже 30 грн за долар
Наступний матеріал
На Черкащині оголошена надзвичайна ситуація: зайнялися торфовища
Loading...

Лептоспіроз у Києві: підтвердили першу смерть від захворювання

У Києві закриють вулицю для проїзду через ремонтні роботи

На Донеччині евакуювали школу через обстріляні вікна та невідому їдку речовину

Пожежа в Одесі: Директора табору "Вікторія" арештували без права застави

Естетика ХХ сторіччя: У Києві відбувся осінній фестиваль "Ретро Круїз"

Дух ХХ сторіччя прилинув в Київ: фоторепортаж з фестивалю "Ретро Круїз"