5 канал

Не встигли зі щепленням: на Львівщині від коклюшу помер двомісячний хлопчик

Цього року на Львівщині кількість хворих на кашлюк збільшилась – навіть наразі у інфекційній лікарні з десяток недужих

На Львівщині двомісячний хлопчик помер від коклюшу. У лікарню малюка привезли на 10 день хвороби, коли він вже задихався від приступів кашлю, тож врятувати йому життя лікарі не змогли, передає "5 канал".

Медики припускають, що немовля підхопило інфекцію від старших братів і сестер, які перехворіли на кашлюк. До того ж вони не були щеплені. Ознаки цього захворювання ідентичні ГРВІ, щоправда без температури. Крім того розвивається спазматичний кашель – аж до зупинки дихання. Цього року на Львівщині кількість хворих на кашлюк збільшилась. Зараз у Львівській інфекційній лікарні з десяток недужих.

Директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Олег Когут пояснює: "Єдиний фактично надійний засіб профілактики – це є щеплення. Але в цієї дитини щеплення починаються саме з двомісячного віку. Тому вона мала підлягати під дану профілактику, але, на жаль, не встигла".

"На жаль медицина не завжди може допомогти. Через що? Тому що ці приступи, вони надзвичайно перебігають тяжко, особливо в малюковому віці… Коли йде прилив крові до обличчя, коли підвищується тиск в грудній клітці", – прокоментував завідувач відділення інтенсивної терапії Львівської інфекційної лікарні Віктор Токарев.

Як повідомляв 5.UA, у Маріуполі під час візиту до стоматолога помер дворічний хлопчик.

Дивіться також фотогалерею:

Проект "Кровомобіль": Як учні львівської гімназії допомагають рятувати життя бійців – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Час. Підсумки дня: Ілля Пономарьов та Кирило Сазонов
Наступний матеріал
"Ліс відновлюватиметься десятиліттями": на Луганщині вирують масштабні пожежі
Loading...