5 канал

Вкусила отруйна змія: на Волині 16-річний хлопець потрапив до реанімації

Утім, у лікарні протиотрутної сироватки для підлітка не знайшли, тому батьки самотужки шукали антидот для порятунку сина

На Волині підлітка шпиталізували після укусу гадюки. 16-річний хлопець потрапив до реанімації, але там батькам повідомили, що протиотрутної сироватки немає і шукати її постраждалі мають самостійно, бо до лікарень поставок не було вже понад рік, передає "5 канал".

16-річний Віталій після укусу гадюки в лікарні вже майже тиждень. Хлопець косив траву, не помітив плазуна і наступив на нього.

"Я дуже розгубився, я думав затиснути ногу. Одразу не було як витиснути отруту. Просто нікого не було біля мене. І спочатку було видно лише дві цятки на нозі і все, потім почало пекти, живіт почав боліти", - розповідає постраждалий.

Кілька кілометрів велосипедом наляканий підліток їхав із поля у село до місцевої фельдшерки.

"Вколола все необхідне йому і викликала "швидку". З'єдналися з лікарями і проконсультувалися, куди їхати, де є сироватка і вони відразу поїхали в Обласну дитячу лікарню", – зазначає фельдшер Валентина Голяр.

Хлопця привезли одразу до реанімації у тяжкому стані. "При надходженні стан дитини був важкий, набряк кінцівки збільшувався", – каже лікар-анестезіолог обласної дитячої лікарні Юрій Радчук.

Однак протиотрутної сироватки у лікарні не знайшлося. Шукали і в обласних, і в районних клініках, каже мати Світлана Жукова. Знайшли лише в аптеці. "Півтори тисячі гривень. Кажуть, вона російського виробництва. А мені неважливо, аби здорова дитина була", – розповідає мати Віталія Світлана Жукова.

Протиотрути від укусів змій на Волині немає вже більше року, кажуть в обласному управлінні охорони здоров'я. Така ж ситуація і в інших регіонах. Чому – з'ясовували журналісти "5 каналу":

Отрута гадюки небезпечна, якщо вчасно не надати медичну допомогу, кажуть фахівці. Щоб не стати жертвою плазуна, у лісі радять носити високе й міцне взуття, уважно дивитися під ноги. А якщо змія таки вкусила – менше рухатися, пити багато води й викликати "швидку".

"Гадюка сама по собі не є агресивним видом. Це, швидше за все, спричиняється укус гадюки, коли безпосередньо наступають на неї. Сама гадюка намагається, як і інші плазуни, уникнути зустрічі з людиною", – запевняє начальник сектору мисливського господарства ВОУЛМГ Руслан Люшук.

Віталій Жуков уже одужує. Його перевели з реанімації до хірургічного відділення. Однак про виписку лікарі поки що не говорять, чекають, коли зійде набряк від укусу.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Відпочили": на курорті в Коблево отруїлися 18 дітей, стан – середньої важкості
Наступний матеріал
Експерт пояснив, навіщо необхідна обов'язкова реєстрація мобільних абонентів
Loading...