Прокуратура Запорізької області
Прокуратура Запорізької області 5.ua

На Запоріжжі пацієнтів заразили гепатитом С: хто винен та що робити хворим

Чиновники обласного управління охорони здоров'я вже почали власне розслідування інциденту

Пацієнтів Токмацького центру гемодіалізу на Запоріжжі заразили гепатитом С. У цьому лікарів звинувачують самі ж хворі. Антитіла на вірус виявили у крові шести пацієнтів із десяти, які лікуються у закладі. Як це пояснюють самі медики – з'ясовували журналісти "5 каналу". 

Гепатит С називають "ласкавим убивцею". Вірус вражає клітини печінки і у хронічних випадках призводить до цирозу і зрештою до смерті.

Про свій діагноз – захворювання гепатитом С – Тетяна Гайтина дізналася випадково. Жінку наполохали постійні додаткові аналізи крові, які брали у Токмацькому гемодіалізному центрі, ще й інша пацієнтка центру розповіла про зараження.

Про свої побоювання Тетяна повідомила персоналу лікарні. Ті почали активно збирати аналізи, а от результати – замовчували.

Підозрюючи недобре, пацієнти центру здали аналізи на гепатит С ще й у приватній клініці. Результати показали наявність вірусу у крові. З цими довідками вони звернулися до прокуратури.

"Буде проведено низку експертиз для встановлення причетних осіб, які спричинили цей злочин – зараження невиліковною хворобою за неналежного виконання своїх обов'язків медичними працівниками", – коментує прес-секретар прокуратури Запорізької області Олександр Шульга.

Чиновники обласного управління охорони здоров'я теж проводять власне розслідування інциденту. Утім, вони кажуть, що типи вірусу у пацієнтів різні. Про що це свідчить та на що розраховувати хворим – дізнайтеся в сюжеті:

Михайло Воронов, Олексій Кудряш, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Чи бути Ryanair та пенсійній реформі: про що говорив Гройсман на засіданні уряду
Наступний матеріал
Якщо Янукович хоче захищати свою позицію, то він повинен прибути до суду – адвокат
Loading...