5 канал

Унікальна операція: харківські хірурги врятували життя "безперспективного" онкохворого

Вісім хірургів 13 годин оперували – видалили пухлину, що проросла у вени та артерії

Унікальну операцію з видалення ракової пухлини, яка проросла у вени та артерії, провели в Харкові. За видалення злоякісного новоутворення узялися вісім фахівців місцевого онкоцентру. Тривала операція 13 годин. Дотепер за аналогічні випадки харківські медики братися не наважувалися. Більше про унікальну операцію – від репортера "5 каналу".

47-річний Павло Проценко оговтується від складної операції. Йому видалили злоякісну пухлину на підшлунковій залозі. Згадує: "Ми коли шукали докторів, які б зробили цю операцію… Дійсно сказали, що в Україні один-два хірурга можуть таку операцію зробити".

Коли чоловік звернувся до центру онкології, пухлина була вже критичних розмірів і проросла в основний венозний стовбур. Це ускладнювало втручання. Операція тривала 13 годин. Її проводили вісім хірургів: онкологи, мікрохірурги, панкреотологи і фахівці із реконструкції судин. У профільній світовій літературі таких прикладів описано усього понад сотню, кажуть медики. А в Харкові такі втручання не робили до цього ніколи.

"Виконання таких операцій потребує великого досвіду як хірургії підшлункової залози, так і онкохірургії, реконструктивній хірургії судин і мікрохірургії", – пояснює куратор із хірургії обласного центру онкології Артем Зелінський.

Рятувати таких пацієнтів, яких раніше вважали безперспективними, в харківському онкоцентрі почали на початку 2017 року.  "За чотири місяці роботи ми пролікували більше 6 тис. пацієнтів. Виконано понад 1 тис. операцій, кожна з яких по-своєму унікальна… Всі стандарти, за якими ми діагностуємо і лікуємо пацієнтів, вони відповідають міжнародному рівню", – звітує генеральний директор центру онкології Денис Скорий.

Водночас, у закладі нарікають на брак сучасного реанімаційного обладнання та належного ремонту. 

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Листівка у будь-який куточок світу: до Євробачення у "Борисполі" з'явилась "Пошта Добра"
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО – відео
Loading...

Харків: "Безсмертному полку" підвозили пронумеровані портрети "ветеранів"

Харків: активісти закликали "Безсмертний полк" прибрати плакати з георгіївськими стрічками

"Сила нації": У Харкові ветерани АТО показали незламну силу духу й фізичну міць на змаганнях з кросфіту

Емоційно і видовищно: у ХНУВС відбулися урочистості з нагоди випуску нових поліцейських

Відродження українського танкового училища: у Харкові відкриється новий військовий виш

На Харківщині рятувальники ліквідовують пожежу на сміттєзвалищі