"Спляча красуня": Історія про дівчину, яка періодично впадає в кому, але при цьому вчиться на медика

Яна Носова 5 канал
Перемогти себе. Українці, які через тяжкі хвороби не занепали духом і надихають своїм прикладом. Упродовж цього тижня "5 канал" розповідає про приклади перемоги над зневірою та відчаєм

Сьогодні історія про Яну Носову – дівчину, яку благодійники назвали "сплячею красунею". Адже за останні два роки вона чотири рази впадала в кому. Найдовша з них тривала до місяця. У перерві між реанімаціями Яна вступила до медичного коледжу. Бо мріє стати лікарем. Як вона реалізує своє бажання, бачила кореспондент "5 каналу" Людмила Голоднік.

"Я мрію, що я буду дитячим лікарем. І коли я ним стану, то придумаю ліки, які будуть дуже смачні. А уколи – не болючі. Щоб ніхто із дітлахів не плакав, коли до мене приходив. А ще я мрію, щоби всі хвороби зникли. І роботи в мене майже не було", – ці рядки 19-річна Яна Носова написала ще у другому класі. 

Шкільний твір дівчина зберігає досі, адже мрія не змінилася. Щоправда, з навчанням у Києві, як планувала раніше, поки що не поспішає. Через хворобу, яка щодня нагадує про себе, Яна боїться їхати з рідного Ніжина. Міцно стискає руку мами, яка тижнями чергувала в реанімації в очікуванні, щоби дочка прокинулася.

88841696973

Мати Яни Валентина Носова згадує: "Встановили цей діагноз – системний червоний вовчак. Таке захворювання, коли організм атакує сам себе. У Яни, на жаль, це центральна нервова система".

Сама дівчина розповідає про один із моментів "пробудження": "У мене день народження був. І я прокидаюся в реанімації через місяць, по-моєму. Питаю: "Мамо, а чому?" 

За останні два роки Яна чотири рази впадала в кому. У перервах між реанімаціями вступила до Ніжинського медичного коледжу. Навчається на фельдшера.

Куратор групи Яни Сергій Лисенко розповідає: "Перший рік навчається. Два рази вже була в лікарні. Вона швидко відпрацьовує всі ці пропуски. Я не вважаю, що вона чимось відрізняється від загальної маси студентів".

Яна Носова
Яна Носова5 канал

Не вирізнятися намагається й сама Яна. Знає, що умови навчання для всіх однакові. І на заняття ходить попри головний біль і запаморочення. Здебільшого носить сорочки, щоб ніхто не помічав катетера, через який ледь не щодня доводиться вводити препарати. Робити це допомагає одногрупниця.

Щомісяця на ліки для Яни необхідно 5 тисяч гривень. А на період загострення ця сума збільшується чи не вдесятеро. Тоді вже шукати кошти беруться фонди. Волонтери благодійного фонду імені Св. Луки навіть запустили спеціальну акцію "Розбудіть сплячу красуню".

Коли є час та сили, Яна волонтерить у дитячому відділенні лікарні, дає хоч кількагодинний відпочинок рідним хворих діток.

Яна Носова
Яна Носова5 канал

Попри рекомендації лікарів зробити перерву у навчанні, Яна не зупиняється. І хоча вилікуватися остаточно неможливо, розраховує, що хвороба не буде такою агресивною. Тоді, впевнена, крокуватиме назустріч мрії сміливіше.

"Мене і зараз хитає. Я усвідомлюю розумом, що з моєю хворобою бути нейрохірургом дуже складно, але все одно йду до своєї мрії!" – каже дівчина.

РЕКВІЗИТИ КАРТКИ ДЛЯ ОХОЧИХ ДОПОМОГТИ ЯНІ

4149 4378 4579 4179

Людмила Голоднік та Анна Кудрявцева, "5 канал"

У середу "5 канал" покаже історію про хлопця, який попри відсутність зору став програмістом. Киянин Олексій Садовий ще у шкільному віці разом із австралійськими розробниками створював безкоштовну озвучену програму для незрячих користувачів комп'ютерів. По завершенню навчання в Києво-Могилянській академії отримав диплом із відзнакою, стажувався у США і зараз обіймає керівну посаду в одній зі столичних компаній.

Попередній матеріал
Перемогти себе: Історія про танцівницю-чемпіонку Олену Чинку, яка 20 років тому залишилася без ніг
Наступний матеріал
Незрячий програміст отримав пропозицію від Microsoft: як українець підкорив Інтернет
Loading...