5.ua

КМДА планує до кінця 2017 року запровадити у столиці систему електронного запису до лікарів

  Записатися таким чином можна буде до лікарів первинної ланки

  КМДА планує до кінця року запровадити в усіх районах столиці систему електронного запису до лікарів первинної ланки Helsi, яка стане першим етапом у формуванні єдиного інформаційного простору Києва.. Про таке повідомив сьогодні, 19 квітня, заступник голови КМДА Микола Поворозник, пише "Інтерфакс-Україна"

  Нині як пілотний проект ця система впроваджена в Подільському районі, підготовка до впровадження системи вже ведеться в Оболонському та Деснянському районах.

  "До кінця року плануємо впровадити систему по всьому Києву", – сказав він.

  Поворозник також сказав, що зараз "виникла пауза в поширенні системи", оскільки "є питання із забезпеченням медичних закладів комп'ютерами".

  У КМДА пояснили, що Подільський район був обраний в якості пілотного як найменший у столиці. При впровадженні проекту виявилося, що близько 60% медиків району не володіють комп'ютерами, тому в медичних установах для них були організовані комп'ютерні курси, на яких, в тому числі, медиків навчали навичкам роботи в системі Helsi. Навчання на таких курсах тривало від двох тижнів (чотири заняття) для тих, хто володів комп'ютером, до трьох місяців – для тих, хто не володів такими навичками. Навчання пройшло близько 800 подільських медиків.

  Користувачами системи Helsi можуть бути і пацієнти. Система передбачає створення особистого кабінету пацієнта, куди його лікар заносить дані про стан здоров'я, прийомах і призначеннях. Передбачена можливість обміну даними первинної і вторинної ланки. Згодом система об'єднається з високоспеціалізованих клініками третинного рівня.

  Своєю чергою керівник групи впровадження системи Helsi Євген Донець, її розробники координують роботу з Міністерством охорони здоров'я, щоб мати можливість включитися в єдину всеукраїнську електронну систему охорони здоров'я.

  Як повідомляв 5.UA, Кабмін затвердив закупівлю ліків через міжнародні організації

  Попередній матеріал
  "Доленосне розпорядження": Кабмін затвердив закупівлю ліків через міжнародні організації
  Наступний матеріал
  Міжнародний суд ООН в Гаазі виголошує рішення щодо запобіжних заходів до Росії за позовом України – відео