Незрячий програміст отримав пропозицію від Microsoft: як українець підкорив Інтернет

Олексій Садовий програміст 5 канал
Олексій Садовий закінчив із відзнакою Києво-Могилянську академію, стажувався у США та розробляв безплатну озвучену програму для незрячих користувачів комп'ютерів

Українці, які через вади здоров'я не занепали духом і надихають своїм прикладом. Упродовж цього тижня "5 канал" розповідає про приклади перемоги над зневірою та відчаєм.

Сьогодні наша історія про киянина Олексія Садового. Попри відсутність зору, хлопець став програмістом. Ще у шкільному віці разом з австралійськими розробниками створював безплатну озвучену програму для незрячих користувачів комп'ютерів. Після навчання в Києво-Могилянській академії здобув диплом із відзнакою, стажувався у Сполучених Штатах Америки і наразі обіймає керівну посаду в одній зі столичних компаній.

У свої 26 – він один із затребуваних програмістів країни. Зустріч призначає не в офісі, а вдома. Каже, що не хоче відриватися від роботи. Вона займає більшу частину життя киянина Олексія Садового. Кілька років тому в одну зі столичних компаній він прийшов працювати програмістом. Нині чоловік – керівник групи розробників, і це попри відсутність зору.

"Бачу світло і такі туманні контури великих предметів хіба що. Для людини непідготовленої це звучить просто як булькотіння. Відповідно, для того, щоб мені залишатися конкурентним, мені теж слід сприймати інформацію швидше, ніж її можна просто передати мовленням. Тому використовується просто роботизований, синтезований голос, який говорить дуже швидко", – розповідає свій секрет успіху Олексій.

Олексій Садовий програміст
Олексій Садовий програміст
Олексій Садовий програміст
Олексій Садовий програміст

Від народження у чоловіка було лише 2% зору. Зберегти їх вдалося до підліткового віку. Він каже: це дозволяло фактично читати великі літери, наприклад, у газетних заголовках. Утім, книги читати у такий спосіб він не зміг. Читала їх синові мама. Здебільшого Олексій полюбляв літературу про комп’ютери.

Олексій навчався у музичній школі, їздив на велосипеді і навіть грав у шахи, та пристрасть до комп’ютера була найбільшою. "Сусід подарував нам комп’ютер. Просто повезло, що управління УТОС виділило таку можливість, щоб декілька дітей незрячих могли навчитися працювати", – каже мати Олексія Віра Садова.

Олексій Садовий програміст
Олексій Садовий програміст5 канал

У 16 років Олексій в Інтернеті продав свою першу програму, а в шкільному віці разом із австралійськими розробниками створював безкоштовну озвучену програму для незрячих користувачів комп’ютерів.

"Цей проект про те, щоб зробити таку програму безкоштовною і доступною для всіх", – пояснює програміст.

На програміста Олексій навчався у Києво-Могилянській академії. На четвертому курсі представники компанії Microsoft запросили Олексія на стажування до Сполучених Штатів Америки. "Вони зразу хотіли запропонувати full-time, тобто повністю переїзд в Америку. Я вирішив, що мені необхідно закінчити освіту, тому поїхав на інтернатуру – це було три місяці. Це був класний досвід", – згадує Олексій.

Олексій Садовий програміст
Олексій Садовий програміст
Олексій Садовий програміст
Олексій Садовий програміст

Попри привабливу пропозицію, чоловік повернувся до рідної України. Він каже, що хоче бути корисним на Батьківщині. Виш закінчив із відзнакою, і у вільний від роботи час своїми вчинками намагається надихати своїм прикладом незрячих українців. Брав участь у кампанії "Боротьба за права" щоб довести, що люди з вадами зору можуть вести активне життя – пірнати з аквалангом та їздити на квадроциклі.

Олексій Садовий програміст
Олексій Садовий програміст5 канал

"Треба просто не чекати, що за тебе хтось зробить. А просто брати в руки і робити самому!" – переконаний Олексій Садовий. Чим живе Олексій та як минають його ділові будні – дивіться у сюжеті:

Людмила Голоднік та Валентин Стрельцов, "5 канал"

Уже завтра, 4 травня, ми розкажемо історію про художницю з ДЦП. Киянка Уляна Семенець десять років тому взяла до рук пензля, бо жадала самовираження, адже за станом здоров'я не кожне вподобане заняття було дівчині під силу. Свої картини вона виставляла в галереях.

Попередній матеріал
"Спляча красуня": Історія про дівчину, яка періодично впадає в кому, але при цьому вчиться на медика
Наступний матеріал
"Художниця з почуттям гумору": як українка з ДЦП опанувала холст та пензель
Loading...