Перемогти себе: Історія про танцівницю-чемпіонку Олену Чинку, яка 20 років тому залишилася без ніг

5 канал
Перемогти себе. Українці, які через трагічні обставини в житті не занепали духом і надихають своїм прикладом. Упродовж цього тижня ми розповідатимемо про приклади перемоги над зневірою та відчаєм

Сьогодні наша історія про багаторазову чемпіонку Європи зі спортивних танців на візках – Олену Чинку. Майже двадцять років тому вона потрапила під потяг і залишилася без ніг. Утім, опанувала танці на візку. Ба більше, заново навчилася ходити на протезах і працює хореографом. Як їй це вдається, бачила журналіст "5 каналу" Людмила Голоднік.

Усміхнена і привітна виїжджає на паркет багаторазова чемпіонка Європи зі спортивних танців на візках Олена Чинка. У цій залі Олена танцює десятий рік.

"Коли я прийшла і побачила, що роблять тут на візках, то я подумала "ого", – згадує жінка.

Головний тренер збірної України зі спортивних танців на візках Олена Чиж згадує: "Прийшла (Олена Чинка – 5.UA) трошки розгубленою, у стані "я не знаю, чи зможу я на візку щось зробити".

Із запальної самби розпочинається перше тренування цієї пари після кубку світу з танців на візках.

У Нідерландах Олена разом із партнером Олександром взяли дві золоті медалі. До того ж, у індивідуальних змаганнях танцівниця також виборола два золота.

Тренер розповідає про свою підопічну: "Вона вміє зібратися. Вміє викластися. Нас брали на допінг, вважаючи, що вона дає надто сильні емоції. Але їм нічого було знаходити".

Олена мріяла стали актрисою. І у 1995 році знялася у стрічці Григорія Кохана "Страчені світанки". На цих кадрах їй майже 20. І це чи не останнє відео, де Олена пересувається на власних ногах. У 1998 році жінка потрапила під поїзд. І лишилася без двох ніг. У 22 роки Олена заново навчилася ходити. На протезах. І не просто ходити, вона повернулася до танцювальної студії, де раніше викладала.  До різноманітних змагань своїх вихованців готує і досі.

Олена Чинка показує свої нагороди: "Маленька частина здобутків останніх. Українські, міжнародні конкурси, теж хореографічні – у нас теж є такі здобутки".

Серед особистих творчих досягнень у Олени десятки медалей. Виступає на міжнародних чемпіонатах з 2009-го.

Це відео з її першого чемпіонату в Ізраїлі. Тоді разом з партнером отримали бронзу. Як хвилювалася, пам'ятає й досі: "Ти танцюєш, ти просто отримуєш задоволення. Очі – ось такі. Сигнали подаю, він каже, спокійно. Я ж так схопилася – він каже, ти з мене фрак знімеш".

Нині на паркеті Олена поводиться впевнено. Лише торік представляла Україну на відкритому чемпіонаті Німеччини та чемпіонаті Європи у Словаччині. Нині пара готується до чемпіонату світу. Відбудеться він у жовтні у Бельгії.

Людмила Голоднік, Олексій Тищенко, "5 канал"

У вівторок ми вам розкажемо про дівчину, яку через рідкісну недугу благодійники назвали "сплячею красунею". Яна Носова за останні два роки чотири рази впадала в кому. Найдовша з них тривала до місяця. У перерві між реанімаціями Яна вступила до медичного коледжу. Бо мріє стати лікарем. Не пропустіть, вже у вівторок – тільки на "5 каналі".

Попередній матеріал
Архіви КДБ по Чорнобилю: скільки насправді було аварій на ЧАЕС та що приховувалося
Наступний матеріал
"Спляча красуня": Історія про дівчину, яка періодично впадає в кому, але при цьому вчиться на медика
Loading...