Перший імплантат коліного суглобу вітчизняного виробництва 5 канал

Бійцю АТО вживили перший український імплант колінного суглобу: Фронтовик ще й затанцював

Віктор Кардаш - перший, хто випробував протез із новими гідравлічними колінними вузлами вітчизняного виробництва

Перший імплантат коліного суглобу вітчизняного виробництва вживили в Одесі пораненому бійцеві АТО. Про це повідомляє "5 канал".

Тепер військовий упевнено ходить, ба навіть танцює. І це попри те, що у демобілізованого бійця Віктора Кардаша замість ноги - протез.

"Я танцюю зараз аргентинське танго і не збираюсь кидати танці", - каже сам військовий.

Віктор працював хореографом. На початку 2015 року добровольцем поїхав захищати Батьківщину. За п’ять місяців під час навчань на полігоні в Урзуфі зазнав поранення.

Потому чоловік переніс 27 операцій. Трагедія не лише не зломила Віктора, а й навпаки – дала поштовх новим планам. Тепер він сам хоче бути протезистом. "Буду далі навчатись, удосконалювати свою кваліфікацію протезиста. Багато читаю, вивчаю всі суглоби, як правильно", - коментує Віктор Кардаш.

Він  - перший, хто випробував протез із новими гідравлічними колінними вузлами українського виробництва. Розробники кажуть, що вітчизняний прилад набагато легший і дешевший за іноземні аналоги.

Розробник з Індії Нагендер Парашар навіть каже, що хоче працювати та створювати нові моделі саме в Україні. Такі люди, як Віктор, його надихають. "На сьогодні тільки одна складність. Українці самі не вірять, що можна в Україні робити чудові речі. Це – остання перепона", - зазначає Парашар.

Без перепон Віктор Кардаш отримав грант на навчання в Канаді. Там опановуватиме фах протезиста. Про незвичайну людину з дивовижною долею – у сюжеті:

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Демобілізовані – побратимам: На Рівненщині колишні бійці зводять реабілітаційний центр
Наступний матеріал
"Найголовніше - коли не чути розривів": з Авдіївки вивезли кількадесят пенсіонерів
Loading...

Троє бійців АТО вилітають до Риму: Їм встановлять протези, що "керуються думкою"

Троє бійців АТО отримали унікальні протези AxonHook

Бійці АТО потребують донорської крові: медики закликають киян допомогти пораненим героям