5 канал

Листівка у будь-який куточок світу: до Євробачення у "Борисполі" з'явилась "Пошта Добра"

Пасажири можуть відправити листа у будь-яку частину світу – треба лише вказати адресу.

До Євробачення-2017 у міжнародному аеропорту "Бориспіль" встановили 35 поштових скриньок. Усі вони розмальовані відомими українськими дизайнерами та художниками. Арт-проект назвали "Пошта Добра". Тепер будь-хто з пасажирів, зокрема й гості пісенного конкурсу, може відправити листівку в будь-яку частину світу, передає "5 канал".

На поштових скриньках водночас і прохання – пишіть якомога більше, і докір – не в соцмережах, а в листівках. Дизайнери намагалися закодувати таке послання. Хтось словами – як от "згадайте свій почерк". А хтось – малюнками, як дизайнер Сергій Пайєт. Він зобразив на скриньці десятки очей. Мовляв, подивіться в них, вони чекають на ваші листи. Пояснює: "Трошки, звичайно, забуто вже, але все ж приємно отримати звісточки, листи, коли це від руки, живцем".

Леонід Бернат піддався ностальгії – але не за листівками, а за першим місцем роботи. Художник зобразив дев'ятиповерхівку з поштовим відділенням на першому поверсі. Там колись працював: "Це було моє перше трудове місце, звідки я почав свій трудовий шлях. Це поштове відділення на вулиці Ромена Роллана. У мене є запис у трудовій книжці".

Усі 35 скриньок – не просто арт-об'єкти, вони ще виконують свою пряму функцію. Пасажири можуть відправити листа або листівку у будь-яку частину світу. Пасажирка Ферішта щиро дивується: "Я лечу з Ірану. В Україні трансфером. Коли побачила ці скриньки, спочатку подумала, що це просто для краси. Я настільки здивована, що вони працюють. Я ще ніде такого не бачила. Написала листівку подрузі, яка мешкає у Сполучених Штатах Америки, що зі мною усе добре".

А ще, автори ідеї – "Укрпошта" та Національний художній музей – вперше за роки незалежності надрукували листівки із полотнами відомих українських художників – Пимоненка, Рибки, та Кричевського. Відправляти листівки через поштові скриньки пасажири аеропорту Бориспіль зможуть протягом усього літа.

"Головне вказати адресу. Індекс ми поставимо самі, поштову марку ми наклеїмо самі. І ця листівка – якщо вона буде перебувати в поштовій скриньці, ми будемо робити професійну виїмку, – буде доставлена в будь-який куточок нашої планети", – розповідає директор з бренд-маркетингу "Укрпошти" Борис Цомай.

Згодом, обіцяють організатори, яскраві скриньки з'являться на вулицях столиці. Де саме – поки таємниця.

Юлія Божко, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Українець намагався вивезти в Росію орден Червоної зірки
Наступний матеріал
Унікальна операція: харківські хірурги врятували життя "безперспективного" онкохворого
Loading...

Джамала: Я дуже хочу виступати в Криму, але зараз не можу навіть просто поїхати туди

Організатори Євробачення розповіли, коли розглядатимуть санкції через недопуск Самойлової

Євробачення-2017: скільки витрачає країна на конкурс

Євробачення 2017: чим Євромістечко вразило іспанських фанів – відео

Знову на сцені Євробачення: Джамала під час першого півфіналу представила пісню "Заманили"

Руслана: На українське Євробачення купуй квитки українською