5 канал

"Сила нації": У Харкові ветерани АТО показали незламну силу духу й фізичну міць на змаганнях з кросфіту

Один з авторів проекту – колишній спецназівець Вадим Довгорук

Неймовірну силу духу і фізичну міць продемонстрували харків'янам ветерани АТО. На змаганнях з кросфіту серед бійців, які стали інвалідами на фронті, взяли участь 18 колишніх воїнів. Організатори проекту "Сила нації" запевняють: ділити місця і визначати перших не будуть – переможцями вважають всіх учасників. 

Киянин Костянтин Фішер на змагання приїхав з родиною: дружина і троє синів вболівають за тата. Ногу Костянтин втратив взимку 2015-го поблизу Дебальцевого. Попри тяжке поранення зайнявся спортом. Тепер власним прикладом допомагає травмованим побратимам.

Костянтин Фішер розповідає: "Для мене всякий вид спорту – як божа благодать, якщо я не позаймаюся, не повіджимаюся, турнік побачив – віджався". 

Дев'яносто кілограмове колесо Олександр Швецов перевертає без зусиль. Впевнено виконує і інші силові вправи з гирями та штангою. Проте демобілізований боєць зізнається, що після ампутації ноги довго звикав до штучної кінцівки.

18 ветеранів АТО на змагання з'їхалися з усієї України. Підтримати хлопців прийшли харків'яни разом із дітьми.

Змагання з кросфіту "Сила Нації" в Україні проходять вже втретє. Один з авторів проекту – колишній спецназівець Вадим Довгорук, сьогодні і сам серед учасників. Каже, на організацію змагань його разом із  побратимом Дмитром Медведєм надихнули "Ігри героїв", в яких обидва брали участь. У їхньому спільному проекті – лише ветерани АТО.

Вадим Довгорук каже: "Хлопців збираємо. З кимось познайомилися в госпіталі, через когось познайомилися, в соцмережах, реабілітаційних центрах".

У планах у хлопців – створити спеціальний центр для занять спортом і психологічної реабілітації бійців.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Інтернаціональна команда плавців подолала 10 кілометрів водами Тихого океану на підтримку мігрантів
Наступний матеріал
Горів один із корпусів Лук'янівського СІЗО – відео