Уляна Супрун
Уляна Супрун 5 канал

Ботулізму – ні: в Україну надійшли перші дози сироватки проти смертельної хвороби

Від початку року в Україні від ботулізму померли восьмеро людей, ще майже 70 були уражені

Перші 25 доз антитоксину - сироватки проти ботулізму - отримала Україна. Гуманітарну допомогу надали міжнародні партнери з Представництва програми розвитку ООН, передає "5 канал".

Як відомо, препарати канадського виробництва лікують від семи типів ботулізму, а також підходять як для дорослих, так і дітей.

"ПРООН закупили антитоксини проти ботулізму за власні кошти, як гуманітарну допомогу. Зараз в Європі немає такої потреби в цих ліках, тому що там немає спалахів цієї хвороби - це питання харчової безпеки. Я сподіваюсь, що в Україні не буде потреби закупати ці ліки на довгостроковий період", - зауважив директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра.

Як повідомили у МОЗ, нині там працюють над тим, щоб закупити сироватку від ботулізму та інших хвороб.

"Ми зможемо закупити усі потрібні препарати після внесення змін до закону України про Державний бюджет на 2017 рік. Ми подали додаткових 20 млн потреби, щоб закуповувати сироватки на інші захворювання, зокрема, на правець. Очікуємо, що бюджетних комітет дозволить розподілити кошти по програмах МОЗ", - відзначила своєю чергою в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Зауважимо, що від початку року в Україні від ботулізму померли восьмеро людей, ще майже 70 - були уражені.

Попередній матеріал
"Батальйон - це одна сім’я": у Кривому Розі проводжали в останню путь бійця АТО
Наступний матеріал
Суд в Італії щодо нацгвардійця Марківа перенесли на 5 липня: яка причина
Loading...