Ілюстративне фото
Ілюстративне фото НашКиїв

Отруєння суші у Києві: у Держспоживслужбі кажуть, що ситуація "напружена"

  Наразі фахівці нарахували 35 випадків отруєння у столиці

  Через отруєння у столичній мережі ресторанів "Євразія" отруїлися 35 людей, з них 34 випадки – у закладі на вул. Дмитрівській (район Цирку), і ще один випадок – на Петрівці. Така інформація станом на 3 липня, розповів голова Держпродспоживслужби Олег Рубан на прес-конференції в Києві, передає "Укрінформ". 

  "Ми не можемо говорити про критичну ситуацію з кишковою інфекцією, але вона напружена. Що стосується ситуації, яка була з ресторанним господарством "Євразія" за адресою вул. Дмитрівська, 2А, то зафіксовано 34 випадки інфікування продуктами харчування, які реалізовувались 26-27 червня. І на сьогодні продовжується реєстрація випадків. Якщо у п'ятницю було 29 випадків, то в суботу була госпіталізація - 34 випадки, і ще один випадок, пов'язаний з суб'єктом господарювання "Євразія", - на Петрівці, тобто 35 випадків", - відзначив Рубан.

  Як стало відомо, перші ознаки отруєння зафіксували 28 червня. Тоді ж "суб'єкт господарювання припинив діяльність". Зокрема, у Держспоживслужбі повідомили, що була заборонена реалізація продуктів харчування. Наразі у лабораторіях досліджують детально причини спалаху отруєнь.

  За словами Рубана, попередні дані зі столичних лікарень дають підстави говорити про те, що найімовірніше збудник захворювання - сальмонела. "Тому на сьогодні проводиться детальне підрозслідування в цьому напрямку, обстеження контактних осіб і персоналу з метою виявлення можливого носія сальмонельозу. Але факти свідчать про ігнорування елементарних правил гігієни на суб'єкті господарювання, що, можливо, і призвело до отруєння 34 осіб", - розповіли у Держспоживслужбі.

  Також стало відомо, що Держспоживслужба звернулась до Нацполіції, відкрито кримінальне провадження відповідно до 325 статті КК України. Також у службі звертаються до всіх постраждалих для формування судового позову і повернення матеріальної шкоди і збитків, яких зазнали люди, що інфікувалися у ресторані.

  "Вже з Держпродспоживслужби звернулись до суду щодо припинення діяльності даного суб'єкта господарювання та приведення його до нормативів", - додають у відомстві. 

  Як повідомляв 5.UA, 29 червня 2017 року стало відомо, що у Києві на гостру кишкову інфекцію захворіли 16 осіб. Згодом кількість отруєних суші в Києві зросла до 34.

  А вже з 1 липня фахівці Держпродспоживслужби прводили моніторинг столичних закладів громадського харчування. За його результатами - зі 103 перевірених ресторанів Києва лише у 4 не знайшли порушень.

  Попередній матеріал
  Позичальника Дейдея перевірять на детекторі брехні – Луценко
  Наступний матеріал
  Італійський журналіст Рокеллі потрапив у Слов’янськ без відома української влади – Єнін

  Зі 103 перевірених ресторанів Києва лише у 4 не знайшли порушень – Держспоживслужба

  Перевірка Держпродспоживслужби: Майже третина ресторанів Києва тимчасово закрилися

  Поїли суші: У Києві на гостру кишкову інфекцію захворіли 16 осіб