Підписання угоди МОЗ
Підписання угоди МОЗ Facebook / Уляна Супрун

В Україні зростає кількість хворих на "мовчазний вірус" – МОЗ піклується про доступність ліків

Наразі у МОЗ підписали угоду про закупівлю препаратів від гепатиту С: запевняють, що ціна нижча за європейську

Україна закуповуватиме противірусні препарати від гепатиту С у США. Про це повідомили у МОЗ, передає "5 канал". 

У відомстві стверджують, що у США ціна нижча, ніж в Європі. Угоду з продавцем міністерство підписало 22 лютого. Решта генериків, так би мовити копій цього препарату, більше не будуть продаватися на вітчизняному ринку.

Найважливіше те, що пацієнти, яких не охоплює державна програма з отримання безплатних ліків, зможуть самі придбати їх в аптеці за закупівельною ціною.

Гепатит С – мовчазний вірус. Він майже ніяк не проявляється, тож деякі хворі дізнаються про небезпечний діагноз зовсім випадково. Кількість хворих на гепатит С в Україні зростає. Нині зареєстровано 46 тисяч людей із цим діагнозом. Коштом держави отримують лікування лише 3%  хворих. Самостійно купувати ліки можуть собі дозволити не всі, бо ті дорого коштують. Тому і звертаються до фахівців вже на пізніх стадіях хвороби.

"Ми маємо дуже багато пацієнтів, які звертаються за допомогою вперше, але стадія захворювання більш виражена. Якщо раніше ми діагностували гепатит С на різних стадіях, то тепер  кількість пацієнтів із останньою фіброзою збільшилася, і найстрашніше, що це уперше виявлено", – пояснює ситуацію головний позаштатний інфекціоніст Києва Тетяна Єгорова.

Українці купують генерики за кордоном. Порівняно з цінами в українських аптеках, там дешевше. Буває навіть уп'ятеро.

Після набуття чинності угоди між Міністерством охорони здоров'я та американською компанією-виробником, усі генерики, тобто незапатентовані копії препарату, які досі продавалися в Україні, будуть позбавлені реєстрації.

У Міністерстві охорони здоров'я запевняють, що ті, хто не потрапить у держпрограму надання безплатних ліків, тепер зможуть купити препарат в аптеках і головне – за низькими цінами.

"Ті люди, які не підпадають під програму, але можуть закупити їх, могли закупити. Ми також їх включили, щоб була гарантована знижка в аптеках на ті ліки, щоб пацієнти мали доступність не лише через державні програми, бо ми бачили багато державних програм, де ліки за низькими цінами, а в аптеках продають у десять разів більше", – каже в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Коли препарат надійде до аптек, скільки він коштуватиме та чому важливо знати про гепатит С – дивіться у сюжеті:

 

Юлія Божко, Дмитро Демішев, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
"Там – чисті росіяни з нашивками та шевронами": військовий "Снайпер" розповів, що розгледів в оптику
Наступний матеріал
Приголомшливе відкриття від NASA: знайдено три планети, придатні для життя

У МОЗ повідомили, скільки держава виділятиме на кожного пацієнта на рік

"Гроші за пацієнтом": У МОЗ розповіли, що буде з лікарями, до яких не звертатимуться хворі

У МОЗ перелічили ліки, ціни на які контролюватиме держава