Маленький пацієнт 5.ua

У МОЗ повідомили, скільки держава виділятиме на кожного пацієнта на рік

Планується, що кожен лікар вестиме 2 тисячі пацієнтів, на кожного з яких виділятимуть по 210 гривень на рік

Самостійно обирати  лікаря українці зможуть вже навесні. Про це на брифінгу у Києві заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, інформує "5 канал".

За його словами, нова модель фінансування первинної медичної допомоги почне впроваджуватися приблизно за місяць. За цією системою, пацієнт сам обиратиме того фахівця, з яким хоче працювати, а держава виділятиме гроші лікувальному закладу відповідно до кількості пацієнтів.

У МОЗ вважають, що це допоможе усунути проблему відсутності фахівців та збільшити оплату медичних працівників. Передбачається, що на кожного пацієнта виділятимуть 210 гривень на рік, а кожен лікар у середньому має вести дві тисячі пацієнтів.

Крім того, у такий спосіб приватні лікарі значно збільшать свій прибуток, а оплата державних залежатиме від політики адміністрації лікарні.

Павло Ковтонюк запевнив, що якість надання медичних послуг не постраждає, адже пацієнти, що не задоволені роботою лікаря, завжди можуть його змінити. Усі медичні заклади повинні перейти на нову систему до 2018-го.

"Ми завжди просимо не відкладати. Якщо у вашому місті чи селі почалося, і ви це знаєте, можете побачити, що перейшли на нову систему. Не треба відкладати, бо від цього залежить дохід вашого лікаря, як скоро ви до нього підете і запишетеся. Усі ми живемо в країні де є терапевти, поліклініки. Якщо не буде в поліклініці – будемо йти в амбулаторію, питати в знайомих, дивитися в Інтернеті", – пояснив Ковтонюк.

Нагадаємо, 30 листопада уряд ухвалив концепцію реформи системи охорони здоров'я. Згодом в інтерв'ю "5 каналу" в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про зниження цін на медикаменти та персональних лікарів для кожного українця.

Попередній матеріал
Гройсман – Садовому: Потрібно терміново почати роботи на Львівському полігоні
Наступний матеріал
Через негоду рух на дорогах обмежено в трьох областях – ДСНС
Loading...

"Держава – страхує, громада – господарює": У МОЗ розповіли про особливість медичної реформи

Медична реформа в Україні: Лікарні без фінансування не закриватимуть, а перепрофілюють – Супрун

Медична реформа: Супрун розповіла, що очікує на фельдшерсько-акушерські пункти