Уляна Супрун у Чернігові
Уляна Супрун у Чернігові фото Укрінформ

Медична реформа в Україні: Лікарні без фінансування не закриватимуть, а перепрофілюють – Супрун

  За словами в.о. міністра охорони здоров'я, реформування української медицини має відбутися до 2019 року

  Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун обіцяє, що у ході проведення медичної реформи лікарні, які не будуть отримувати достатньо коштів через програми страхування, не будуть закривати, а перепрофілюють. Про це вона заявила сьогодні, 14 листопада, спілкуючись із медиками у Чернігові, передає УНІАН.

  За її словами, реформування української медицини має відбутися до 2019 року. До цього часу деякі заклади, зважаючи на конкурентні умови та відмову від фінансування ліжко-місць, можуть отримувати фінансування менше, ніж потрібно для забезпечення їхньої діяльності.

  "Ми не закриватимемо лікарні, які не будуть отримувати достатньо фінансування через державне страхування, а перепрофільовуватимемо в інші заклади", – зазначила Супрун.

  Вона уточнила, що такі заклади можуть бути перепрофільовані у хоспіси, будинки для літніх людей чи інтернати для людей з особливими потребами.

  "Закривати ніхто нічого не буде. Але лікарні забиті літніми людьми, які приїхали перезимувати. Райлікарні на 60% надають соціальні послуги", – погодився із Супрун присутній на зустрічі голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.

  Відповідно до його слів, оптимізувати роботу медичних закладів немає можливості. Як приклад цього, він нагадав, що коли йшлося про об'єднання у місті Прилуки міської та районної лікарень, то головні лікарі висловили протест і районна рада не проголосувала за відповідне рішення.

  Нагадаємо, раніше Супрун розповіла, що очікує на фельдшерсько-акушерські пункти.

  Попередній матеріал
  У Польщі побили "активістів", що спалили прапор України під час "Маршу незалежності"
  Наступний матеріал
  Екскурсія лабораторіями: Прикарпатський університет відкрив двері для небайдужої молоді
  Теги:
  Loading...

  Супрун попереджає про загрозу епідемії кору

  Медична реформа: Супрун розповіла, що очікує на фельдшерсько-акушерські пункти

  Супрун запевнила, що МОЗ закупило найкращі вакцини проти поліомієліту

  В українських дітей виявляють хвороби, про які вже давно забули в цивілізованому світі – Супрун