МОЗ

"Держава – страхує, громада – господарює": У МОЗ розповіли про особливість медичної реформи

  Відомство планує синхронізувати медичну реформу з процесом децентралізації

  Міністерство охорони здоров'я та представники Асоціації міст України домовились синхронізувати свої зусилля в реалізації медичної реформи та реформи децентралізації. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк під час Форуму в Івано-Франківську, передає прес-служба МОЗ.

  "Для нас дуже важливо синхронізувати нашу реформу з реформою децентралізації, щоб вони підсилювали одна одну… Головне завдання на сьогодні – чітко розмежувати ролі всіх учасників процесу, оскільки мішанина функцій призводить до фінансових та організаційних претензій", – зазначив Ковтонюк.

  Як зазначається, у ході медичної реформи, яка розпочнеться наступного року, міністерство планує максимально чітко розподілити ролі: "держава – страхує, лікар – лікує, громада – господарює". Так, страхування громадян має здійснювати держава, лікування – медичні працівники, а налагодження медичної інфраструктури буде знаходитися в сфері відповідальності місцевих громад.

  Читайте також: Страхова медицина та зарплати лікарів у 35 тисяч: що насправді передбачає проект МОЗ

  "Ми надаємо пацієнту право обирати лікаря, лікарю – свободу у виборі організаційно-правової форми діяльності і місця роботи, а місцева влада нестиме всю повноту відповідальності за те, аби і лікар, і пацієнт мали гідні умови для роботи і лікування", – підкреслив заступник міністра.

  Повідомляється також, що МОЗ запропонувало головам органів місцевого самоврядування 4 пріоритетні напрямки на наступний рік: автономізація медичних закладів; забезпечення медичних закладів комп'ютерами; створення належних інфраструктурних умов роботи лікарів первинної ланки; забезпечення доїзду пацієнтів до лікаря первинної ланки.

  Нагадаємо, у вересні в МОЗ повідомили, коли розпочне роботу державна система страхової медицини.

  Попередній матеріал
  NASA визначило три планети, найбільш придатні для переселення людства
  Наступний матеріал
  Військові експерти виявили під Харцизьком потужну базу військової техніки з "Градами" – ІС

  Страхова медицина та зарплати лікарів у 35 тисяч: що насправді передбачає проект МОЗ

  Богомолець розтлумачила законопроекти щодо реформування медичної системи в Україні

  У МОЗ розповіли, як Україна переходитиме на страхову медицину

  Медична реформа в Україні: Лікарні без фінансування не закриватимуть, а перепрофілюють – Супрун