Наступного року Міністерство охорони здоров’я розпочне запровадження в Україні страхової медицини. Відповідний проект презентував заступник міністра Павло Ковтонюк, передає "5 канал".
Як зазначається, нововведення передовсім стосуватимуться сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів. З ними українці зможуть укладати договори без прив’язки до місця проживання.
За кожного пацієнта держава платитиме лікареві в середньому 210 гривень на рік. Обслуговувати медпрацівник зможе до 2 тисяч людей. Відтак, зарплата орієнтовно становитиме 35 тисяч гривень на місяць.
У відомстві гроші на зарплати лікарям пропонують брати з держбюджету, посилаючись на те, що страхові внески з громадян уже збираються через загальне оподаткування. Натомість, який відсоток із цих надходжень спрямують на заробітну плату лікарів первинної ланки, вирішуватиме Кабмін. Крім того, планується створити розпорядника коштів – Національну службу здоров’я.
"Національна служба здоров’я не володіє своїми грішми. Вона використовує акумульовані у бюджеті кошти і використовує їх як страховик. Вона укладає договори з медичними закладами. Коли ви щось купуєте в магазині, як цей маркер, ви платите ПДВ. Тобто загальні податки платять всі люди, просто живучи у країні і купуючи речі. Для України це є найкращим способом використання загальних податків як інструменту збору з громадян", – зазначив заступник в.о. міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
"Загальні податки. Крапка. При чому, жодних додатковий податків, жодного перегляду чинних ставок цих податків – це найслабший момент", – каже головний спеціаліст Всеукраїнської профспілки працівників охорони здоров’я Галина Голєусова.
Дивіться також: Реформа охорони здоров’я: Чи запрацює страхова медицина в Україні