Страхова медицина
Страхова медицина joblist.md

У МОЗ розповіли, як Україна переходитиме на страхову медицину

Відомство наголоошує, що запровадження нових податків чи страхових внесків не передбачається

Перехід на страхову медицину розпочнеться з первинної ланки та триватиме впродовж 3 років. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році і триватиме 3 роки. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги)", – зазначили у відомстві.

Зокрема, пропонується надати громадянам право самостійно обирати сімейного лікаря, при цьому скасовується прив'язка до місця проживання. Передбачається також, що громадяни укладатимуть з лікарями прямі угоди, в яких буде визначений обсяг послуг, гарантованих та оплачених державою. Громадяни також отримають право змінювати сімейного лікаря, до обов'язків якого входитиме видання довідок у дитячий садок, школу, басейн.

До того ж, робота лікарів первинної ланки буде оплачуватись за подушним нормативом – залежно від кількості укладених лікарем угод і дотримання медичних протоколів лікування та діагностики.

МОЗ

Крім цього, планується скасувати з 2017 року паперову звітність для лікарів первинної ланки та прискорити процедуру ліцензування медичних послуг, спростити та гармонізувати з європейським законодавством санітарні правила та норми для відкриття медичних практик.

У МОЗ наголосили, що запровадження нових податків чи страхових внесків не передбачається. Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане прозора страхова агенція, що здійснюватиме документообіг з лікарями.

Передбачається також, що у 2017 році буде запущена підготовка до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров’я, розширення автономії медичних закладів, їх переведення на глобальний бюджет та оплату за результат, спрощення доступу до фінансування та інвестицій.

Дивіться також: Президент: Ми думаємо над моделями впровадження страхової медицини

Попередній матеріал
Фейгін ознайомився з матеріалами справи про арешт українця Сущенка: що стало відомо
Наступний матеріал
Президент оцінив нові сухпайки для військовослужбовців ЗСУ

Президент: Ми думаємо над моделями впровадження страхової медицини

Кабмін розширив перелік платних медпослуг та вніс до переліку "телемедицину"

У МОЗ повідомили, коли розпочне роботу державна система страхової медицини

Прем'єр оцінив стан української медицини: "Ми інвестуємо не в здоров'я і життя людини, а в стіни"