Прем'єр оцінив стан української медицини: "Ми інвестуємо не в здоров'я і життя людини, а в стіни"

  Гройсман заявив про підготовку нової моделі реформи охорони здоров'я в Україні

  У п’ятницю, 17 червня під час візиту до Нью-Йорка прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про те, що старі підходи до фінансування та надання медичних послуг в Україні мають бути змінені, щоб система охорони здоров'я була здатна забезпечувати інвестиції в життя та здоров'я громадян. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

  "Ми фінансуємо не медичну послугу, а стіни лікарень і койко-місця. Ми інвестуємо не в здоров'я і життя людини, а в стіни. Це говорить про те, що фокуси системи є абсолютно хибними. Це потрібно змінити", – заявив Гройсман.

  Прем’єр відзначив, що наразі українська медицина знаходиться у важкому стані. Він також додав, що ймовірною є реалізація моделі реформи охорони здоров'я, яку розробили представниками Світового банку. Гройсман анонсував появу та імплементацію стратегії реформи охорони здоров'я.

  "Зміна системи фінансування охорони здоров'я, перехід на фінансування медичної послуги у перспективі, залучення страхової медицини до цього сектору, визнання усіх протоколів лікування, які існують у країні, запровадження державних стандартів – таким чином ми можемо сформувати нову систему охорони здоров'я в Україні", – зазначив він.

  Крім того, стало відомо, що уряд ухвалив рішення щодо дерегуляції фармацевтичного ринку в Україні. Зокрема, було спрощено реєстрацію ліків, які виробляються та споживаються у США, Канаді, Європейському Союзі, Австралії та Японії.

  Нагадаємо, у грудні заступник глави Адміністрації Президента України Олександр Данилюк заявив в інтерв'ю "5 каналу", що "охорона здоров'я має стати формою соціальної підтримки населення". 

  Попередній матеріал
  Масове отруєння на Одещині: зі скаргами до лікарень звернулись понад 60 осіб
  Наступний матеріал
  Дипломатичний скандал: ООН готує відповідь на офіційний протест України

  Росія, корупція, популізм – Гройсман розповів постпреду США про головних ворогів України

  У Вашингтоні Гройсман розповів про корупцію, митні реформи та потенціал України

  Гройсман домовляється про збільшення американських інвестицій в економіку України

  Гройсман домовився із віце-президентом США про підтримку реформ