Вести

Фейгін ознайомився з матеріалами справи про арешт українця Сущенка: що стало відомо

  Адвокат наголошує, що "за таке не можна притягати до кримінальної відповідальності", а справа є "чистісіньким незамутненим абсурдом"

  Адвокат незаконно затриманого у Москві журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін вважає, що справа проти Сущенка може затягнутися не на один місяць. Про це він заявив  після зустрічі з Сущенком у СІЗО "Лефортово", передає УНІАН.

   "У постанові (про порушення кримінальної справи) написана фабула обвинувачення і подія з пред'явленням звинувачення в шпигунстві Роману Сущенку. Я утримаюся від деталей, тому що цим може скористатися слідство. Я не давав підписку про нерозголошення, але якщо я розповім деталі, вони скористаються цим для того, щоб вивести мене зі справи", – сказав Фейгін.

  "Справа мені здається надзвичайно цікавою. Те, що я побачив, – це чистісінький незамутнений абсурд, за таке не можна притягати до кримінальної відповідальності, тим більше, журналіста, і в моєму уявленні це виглядає як якась спецоперація. Так трактує це і Роман", – підкреслив правозахисник.

  Крім того, Фейгін додав, що Сущенко не визнавав вину і нічого не підписував. "Той, хто довіряє мені, вірить моїй думці – це не шпигун", – сказав Фейгін. На його думку, затримання Сущенка – це спецоперація, організована для того, щоб український журналіст став заручником.

  "Остаточних цілей я так і не зрозумів, тому що люди, які це все планують, повинні були усвідомлювати, що вони беруть журналіста, та ще й власкора великого державного агентства "Укрінформ" у Парижі, це вже міжнародний розголос, що створить масу проблем", – зауважив Фейгін.

  "З таким виходити до міжнародних спостерігачів, які цікавляться справою Сущенка, не можна, це ніхто не сприйме серйозно. Перспективи процесуальні тут, враховуючи наш суд, примарні, бо суд все одно, як і ФСБ. Але з точки зору публічної політичної підтримки свого громадянина, перспективи дуже хороші", – сказав він. При цьому він зазначив, що на Сущенка чинили психологічний тиск.

  Адвокат також повідомив про стан затриманого. "Його ніхто не бив, ніхто пальцем не торкнувся. Його, як і всіх, розводили – зізнайся, давай особливий порядок, інакше тобі сидіти. Він прекрасно усвідомлював, що адвокат за призначенням працює в інтересах слідства, вона це не приховувала", – додав Фейгін.

  За словами Фейгіна, розслідування справи та доведення невинуватості Сущенка – "це боротьба довга. Не на один місяць, а може, і не на рік, так просто з цього не вийти", – зазначив він.

  Як повідомляв 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію назвали спланованою провокацією.

  Як стало відомо, 1 жовтня суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка строком на два місяці.

  Зазначимо, що уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відкрила справу щодо захисту Сущенка та відправила листа омбудсмену РФ.

  Попередній матеріал
  Різке загострення в АТО: кількість обстрілів збільшилась удвічі, у хід пішла 122-мм "арта"
  Наступний матеріал
  У МОЗ розповіли, як Україна переходитиме на страхову медицину
  Теги:
  Loading...

  Євродепутати про арешт Сущенка: "Це черговий акт агресії РФ проти принципів верховенства права"

  Лутковська відкрила справу щодо захисту Сущенка та відправила листа омбудсмену РФ

  Фейгін вимагає негайно допустити його до справи Сущенка

  "Черговий фейк": українська сторона спростувала звинувачення ФСБ РФ проти журналіста Сущенка