file.liga.net

Лутковська відкрила справу щодо захисту Сущенка та відправила листа омбудсмену РФ

Омбудсмен наголосила, що РФ порушила щодо Сущенка Віденську конвенцію про консульські зносини

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням взяти на контроль справу затриманого у Росії журналіста Романа Сущенка, а також перевірити дотримання його прав і свобод. Про це йдеться у повідомленні прес-служби українського омбудсмена.

Як зазначається, у своєму листі Валерія Лутковська звернула увагу російської колеги на те, що про затримання Романа Сущенка не були повідомлені ані його родина, яка перебуває у Франції, ані консул України в Російській Федерації, що суперечить Віденській конвенції про консульські зносини і Консульській конвенції між Україною та РФ.

/
/

Крім того, Лутковська відкрила провадження щодо захисту прав Романа Сущенка, якого було затримано співробітниками ФСБ Росії за підозрою у "шпигунстві".

Як повідомляв 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію вже назвали спланованою провокацією.

Наразі українського журналіста утримують у СІЗО "Лефортово". Його захистом опікується відомий російський адвокат Марк Фейгін. 

Як стало відомо, 1 жовтня суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка. У понеділок, 3 жовтня, голова Верховної Ради Андрій Парубій та МІП звернулися до міжнародної спільноти за допомогою у звільненні українського журналіста.

Попередній матеріал
Нуланд запланувала візит до Москви
Наступний матеріал
У Малі напали на місію ООН, загинув миротворець
Loading...

Бригинець: РФ хоче зробити навколо конкретної людини новий виток істерії, коли Україна – це знову ворог

Фейгін розвіяв черговий міф про затриманого Сущенка та подав апеляцію на арешт журналіста

"Черговий фейк": українська сторона спростувала звинувачення ФСБ РФ проти журналіста Сущенка

Гройсман про арешт українського журналіста: Росія остаточно прирікає себе на ізоляцію