energymagazine.com.ua

Гройсман про арешт українського журналіста: Росія остаточно прирікає себе на ізоляцію

  1 жовтня суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка строком на 2 місяці

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав міжнародну спільноту і міжнародні правозахисні організації виступити на захист українського журналіста Романа Сущенка та інших українських громадян, які стали політичними в’язнями на території Росії. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  Крім того, прем'єр підкреслив, що дії Росії прирікають її на ізоляцію.

  "Росія остаточно прирекла себе на ізоляцію від цивілізованого світу. Звинувачення у шпіонажі, які були висунуті Роману Сущенку, українському громадянину і кореспонденту Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" – черговий доказ масових і системних утисків прав людини шляхом переслідувань, арештів та судів за сфабрикованими справами", – наголосив Гройсман.

  Він також додав: "Я особисто засуджую арешт Романа Сущенка і закликаю міжнародну спільноту і міжнародні правозахисні організації виступити на захист українського журналіста та всіх інших українських громадян, які стали політичними в’язнями". 

  Як повідомляв 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію вже назвали спланованою провокацією.

  Наразі українського журналіста утримують у СІЗО "Лефортово". Його захистом опікується відомий російський адвокат Марк Фейгін. 

  Як стало відомо, 1 жовтня суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка. У понеділок, 3 жовтня, голова Верховної Ради Андрій Парубій та МІП звернулися до міжнародної спільноти за допомогою у звільненні українського журналіста.

  Попередній матеріал
  Брифінг щодо поїздки української делегації до Амстердама у справі "Скіфського золота" – завершено
  Наступний матеріал
  Нелегальне задзеркалля: у середмісті Києва СБУ викрила приховане казино
  Теги:
  Loading...

  Парубій та Мінінформполітики звернулися до міжнародної спільноти за допомогою у звільненні українського журналіста

  "Це повний маразм": Стець про звинувачення та затримання українського журналіста в РФ

  Суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка

  У мережі з'явилось відео затримання українського журналіста спецслужбами РФ