фото Мінінформполітики

"Це повний маразм": Стець про звинувачення та затримання українського журналіста в РФ

Крім того, адвокат Микола Полозов заявив, що затримання українського журналіста в РФ слід кваліфікувати як викрадення та розповів про СІЗО, в якому тримають кореспондента

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець назвав "маразмом" звинувачення на адресу затриманого в Росії українського журналіста Романа Сущенка з боку ФСБ РФ, яка оголосила журналіста "полковником Головного управління розвідки Міноборони України", передає УНІАН, посилаючись на ефір одного з українських телеканалів.

"Російські інформаційні агенції повідомляють, що ледь не полковником Збройних сил України був Роман, що є повним маразмом, і як це коментувати я, наприклад, не знаю. Цей маразм зумовлений тим, що в Росії просто вважають, що кожен громадянин, як це було за радянських часів, має бути обов’язково якимось полковником, сержантом чи ще якимось майором КДБ... В цьому випадку вони вважають, що він є полковником ЗСУ, і він збирав якусь інформацію, яка є дуже важлива для Росії… Це можна назвати тільки одним словом – маразм", – зазначив посадовець.

Міністр наголосив, що відповідні органи вже працюють спільно з МЗС задля отримання більшої кількості необхідної інформації щодо ситуації. Наразі з’ясовуються причини, чому затримали журналіста і які були здійснені кроки за цей час з боку російської влади.

У свою чергу, у МЗС Росії заявили, що затриманий у Москві кореспондент "Укрінформу" був зобов'язаний звернутися до МЗС за отриманням акредитації для роботи в РФ. "Сущенко перебував на території РФ без журналістської акредитації МЗС, що видається всім іноземним кореспондентам, які працюють у Росії. За отриманням цієї акредитації він не звертався, хоча, якщо збирався працювати як журналіст, зобов'язаний був це зробити", – передає УНІАН слова співрозмовника з департаменту інформації і преси російського МЗС.

Адвокат Микола Полозов у ефірі одного з українських телеканалів заявив, що затримання українського журналіста в РФ слід кваліфікувати як викрадення та розповів про СІЗО, в якому тримають кореспондента, повідомляє "Укрінформ".

"Я б це однозначно кваліфікував як викрадення, тому що – порушення міжнародних норм, не був поінформований консул, не були повідомлені родичі. Ми бачимо, що Кремль послідовно продовжує політику щодо викрадення українських громадян та фабрикування проти них кримінальних справ", – наголосив Полозов.

Він додав: "Це специфічний слідчий ізолятор (СІЗО "Лефортово" – 5.ua). Він не перебуває в підпорядкуванні московського управління ізоляторів. Він безпосередньо підпорядковується федеральній службі виконання покарання. Вважається, що це ізолятор органів ФСБ. Там містяться найбільш небезпечні люди. Або ті, про кого ФСБ не хоче, щоб поширювалася інформація. Враховуючи висунуті звинувачення в шпигунстві, швидше за все це пов'язано з тим, що розслідують по цій статті органи ФСБ".

Як повідомляв 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію вже назвали спланованою провокацією.

Наразі  українського журналіста утримують у СІЗО "Лефортово". Його захистом опікуватиметься відомий російський адвокат Марк Фейгін.

Нагадаємо, у мережі з'явилось відео затримання українського журналіста спецслужбами РФ.

Попередній матеріал
"Укртрансгаз" звітував про збільшення запасів газу в Україні
Наступний матеріал
Стали відомі нові деталі вибуху на Яворівському полігоні – ЗМІ
Теги:
Loading...
У мережі з'явилось відео затримання українського журналіста спецслужбами РФ

У мережі з'явилось відео затримання українського журналіста спецслужбами РФ

У ФСБ назвали затриманого журналіста "полковником української розвідки" – "Укрінформ"

У ФСБ назвали затриманого журналіста "полковником української розвідки" – "Укрінформ"

"Шокована новиною": Геращенко вимагає реакції світової спільноти на затримання українського журналіста в РФ

"Шокована новиною": Геращенко вимагає реакції світової спільноти на затримання українського журналіста в РФ

У Москві потайки затримали українського журналіста: чоловік перебуває у "Лефортово"

У Москві потайки затримали українського журналіста: чоловік перебуває у "Лефортово"