фото Мінінформполітики

Парубій та Мінінформполітики звернулися до міжнародної спільноти за допомогою у звільненні українського журналіста

Голова ВР заявив, що якщо раніше в Росії путінський режим знищував свободу слова і переслідував власних журналістів, то тепер там небезпечно працювати і закордонним журналістам

У Міністерстві інформаційної політики України просять уряди країн, ОБСЄ, правозахисні організації допомогти у звільненні українського журналіста Романа Сущенко, затриманого в Росії, повідомляє міністр інформаційної політики Юрій Стець на сторінці в Facebook.

"Ми звертаємося до урядів країн, ОБСЄ, неурядових та інших правозахисних організацій з проханням негайно втрутитися в ситуацію і домогтися від Російської Федерації звільнення Романа Сущенка. Вимагаємо від Російської Федерації неуклінного дотримання Загальної декларації прав людини та Конвенції Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод", – йдеться в заяві.

У Мінінформполітики також вважають незаконним затримання та арешт в Москві кореспондента та називають "абсолютною нісенітницею" заяви російських спецслужб про нібито належність Сущенка до будь-яких військових підрозділів або структур Міністерства оборони України. 

"Ми розглядаємо цей інцидент як черговий приклад порушення Російською Федерацією базових прав і свобод людини. Такі дії є неприйнятними в сучасному світі й потребують негайної реакції світової спільноти", – наголосив Стець.

У свою чергу, Андрій Парубій, відкриваючи засідання Погоджувальної ради голів депутатських фракцій, груп та парламентських комітетів, заявив: "Закликаю всі країни вільного світу, всі міжнародні організації дати жорстку оцінку переслідуванню журналіста, громадянина України в Російській Федерації".

Також, на думку Парубія, "є сенс обговорити питання розширення санкцій щодо Росії". Він підкреслив: "Ми повинні давати жорстку і швидку реакцію на подібні дії, які відбуваються в Російській Федерації проти українських журналістів".

Як повідомляв 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію вже назвали спланованою провокацією.

Наразі українського журналіста утримують у СІЗО "Лефортово". Його захистом опікується відомий російський адвокат Марк Фейгін.

Нагадаємо, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко вимагає реакції світової спільноти на затримання українського журналіста в РФ.

Попередній матеріал
Україна очікує ще на $1 млрд під гарантії уряду США на "невідкладні потреби" – Мінфін
Наступний матеріал
"Підкоряйся, а потім оскаржуй": чи варто додавати повноважень поліцейським – аналіз
Теги:
Loading...

Суд Москви ухвалив рішення про арешт українського журналіста Сущенка

Український журналіст Сущенко став політичним заручником російської влади – МЗС

"Це повний маразм": Стець про звинувачення та затримання українського журналіста в РФ

У мережі з'явилось відео затримання українського журналіста спецслужбами РФ

У ФСБ назвали затриманого журналіста "полковником української розвідки" – "Укрінформ"

"Шокована новиною": Геращенко вимагає реакції світової спільноти на затримання українського журналіста в РФ