dt.ua

Український журналіст Сущенко став політичним заручником російської влади – МЗС

Власного кореспондента "Укрінформу" затримали 30 вересня у Москві та звинуватили у "шпигунстві"

МЗС України висловило протест у зв'язку із затриманням у Москві власного кореспондента національного інформаційного агентства "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Про це йдеться у коментарі від МЗС України.

"Ми глибоко обурені тим, що українського журналіста, який прибув на територію Російської Федерації з метою відвідати близьких родичів, російська влада затримала за надуманим звинуваченням у "шпигунстві". Розглядаємо це як черговий крок у цілеспрямованій політиці Російської Федерації використання українців, які опиняються в руках її органів влади, у якості політичних заручників у своїй гібридній агресії проти нашої держави", – йдеться у документі.

У відомстві також наголосили: "Вимагаємо від Російської Федерації забезпечення дотримання прав українця, негайного допуску консульських посадових осіб України до утримуваного відповідно до взятих на себе Росією міжнародно-правових зобов’язань, а також його невідкладного звільнення і безперешкодного повернення неушкодженим на Батьківщину".

Крім того, вітчизняне дипломатичне відомство уже звернулося із закликом до міжнародного співтовариства, зокрема ООН, ОБСЄ, Ради Європи та усіх авторитетних правозахисних організацій не залишатися осторонь кричущого свавілля з боку РФ та посилити спільні зусилля для якнайшвидшого припинення порушень Москвою прав людини і тиску на незалежних журналістів.

Дивіться також: У мережі з'явилось відео затримання українського журналіста спецслужбами РФ

Звільнення журналіста вимагають і "Репортери без кордонів". Про це заявила представниця "Репортерів без кордонів" в Україні Оксана Романюк, передає "Укрінформ".

"Оскільки звинувачення у "шпигунстві" на адресу Романа Сущенка, який працює журналістом Укрінформу з 2002 року, виглядають абсолютно надуманими, сам факт затримання був прихованим, і навіть про рішення суду арештувати журналіста на 2 місяці всі дізналися тільки сьогодні, все це можна розцінювати як зухвалу спробу тиску Росії на українських журналістів. Російська сторона укотре порушила міжнародні зобов'язання та права людини", – заявила Романюк.

"Репортери без кордонів" закликають до негайного та безумовного звільнення українського журналіста і зняття всіх звинувачень, висунутих проти нього", – наголосила вона.

Як повідомляв 5.ua, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному ЗМІ цю акцію вже назвали спланованою провокацією.

Наразі українського журналіста утримують у СІЗО "Лефортово". Його захистом опікуватиметься відомий російський адвокат Марк Фейгін.

Нагадаємо, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко вимагає реакції світової спільноти на затримання українського журналіста в РФ.

Попередній матеріал
Стали відомі нові деталі вибуху на Яворівському полігоні – ЗМІ
Наступний матеріал
У Міноборони озвучили втрати ЗСУ за минулу добу
Теги:
Loading...
"Це повний маразм": Стець про звинувачення та затримання українського журналіста в РФ

"Це повний маразм": Стець про звинувачення та затримання українського журналіста в РФ

У мережі з'явилось відео затримання українського журналіста спецслужбами РФ

У мережі з'явилось відео затримання українського журналіста спецслужбами РФ

У ФСБ назвали затриманого журналіста "полковником української розвідки" – "Укрінформ"

У ФСБ назвали затриманого журналіста "полковником української розвідки" – "Укрінформ"

У Москві потайки затримали українського журналіста: чоловік перебуває у "Лефортово"

У Москві потайки затримали українського журналіста: чоловік перебуває у "Лефортово"