Ольга Богомолець 5.ua

Богомолець розтлумачила законопроекти щодо реформування медичної системи в Україні

Сьогодні на засідання ВР винесена низка питань у сфері охорони здоров'я

Радник Президента України, народний депутат Ольга Богомолець пояснила важливість законів, винесених на голосування у Верховній Раді 2 листопада цьогоріч.

"Сьогоднішні закони, які будуть представлені в парламенті, є дуже важливими. Вони наближають українську систему охорони здоров’я до європейської якості. Вперше вводиться термін "душпастирська опіка", і вони, власне, повертають духовність у медичні заклади, медичним працівникам та пацієнтам", – повідомила вона.

"Закон про донорство допомагає частково вирішити проблему донорства, надаючи можливість представникам дипломатичного корпусу ставати донорами, що раніше було заборонено", – додала Богомолець.

Водночас, вона заявила: "Сьогоднішні закони, на мій погляд, недостатньо піднімають заробітну платню співробітникам екстреної медицини, але найважливіше те, які закони сьогодні не винесені в парламент. Це закон №2309 про автономізацію лікувальних закладів, щодо якого зараз не узгоджена позиція Міністерства охорони здоров’я". 

Детальніше про законопроекти дивіться у відео:

Як повідомлялося, 2 листопада ВР підтримала проект щодо відкриття доступу до результатів клінічних випробувань медикаментів.

Нагадаємо, сьогодні під час засідання ВР депутати розглянуть також внесення змін до законів "Про лікарські засоби"; "Про донорство крові та її компонентів"; до "Основи законодавства України про охорону здоров'я" тощо.

Попередній матеріал
Захищати українців у Криму набагато складніше, ніж у Росії – адвокат Новіков
Наступний матеріал
Гройсман: Держбюджет-2017 перебуває на фінальній стадії
Loading...

ВР підтримала проект щодо відкриття доступу до результатів клінічних випробувань медикаментів

Страхова медицина та зарплати лікарів у 35 тисяч: що насправді передбачає проект МОЗ