finance.bigmir.net

Уряд ухвалив концепцію реформи системи охорони здоров'я

  Українці вже у 2017 році зможуть вільно обирати свого лікаря на рівні первинної допомоги

  На засіданні Кабінету міністрів в середу, 30 листопада, було затверджено концепцію реформи системи охорони здоров'я. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Концепція пропонує модель такої системи (національної системи медичного страхування – ред.) і поетапного шляху, як її можна впровадити", – сказав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

  З його слів, концепція стосується трьох напрямків: збір внесків через загальне оподаткування, які йтимуть у держбюджет, створення національного страховика – оператора коштів держбюджету "Національна служба здоров'я" і оплата за кожну окрему послугу.

  За словами заступника міністра, українці вже у 2017 році зможуть вільно обирати свого лікаря на рівні первинної допомоги.

  "На рівні первинної допомоги – вільний вибір лікарів. Ми відкріпляємо пацієнтів від дільниць, де вони знаходяться. Кожний може обрати того лікаря, якого він хоче", – сказав Ковтонюк.

  Він також зазначив, що після того, як пацієнт підпише угоду з лікарем, далі вирішуватиметься фінансове питання: "Ми пускаємо гроші за цим вибором. На контрактній основі, тобто людина приходить до лікаря, укладає з ним угоду і влада оплачує".

  Крім того, додав заступник міністра, найближчим часом буде надано методику формування госпітальних округів, а на місцях плануватимуться і округи, і мережа навколо них. 

  Уряд також проведе перерозподіл коштів медичної субвенції за 2016 рік.

  Крім того, з 1 січня відбудеться підвищення заробітної плати медпрацівників на 30% та буде збільшено видатки на закупівлі ліків на 2 млрд грн.

  Попередній матеріал
  Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
  Наступний матеріал
  Президент оголосив конкурс на посаду чільника Одеської ОДА