У МОЗ розповіли про нові ініціативи для населення. Зокрема, одна з них передбачає відшкодування вартості життєво необхідних ліків. Про це повідомляє УНІАН.
Як стало відомо, у МОЗ запланували створити національний перелік основних лікарських засобів з урахуванням рекомендацій ВООЗ, що буде містити лише ті лікарські засоби, що мають обґрунтовану доказову базу своєї ефективності та які містяться у міжнародних протоколах лікування пацієнтів. Потому планується запровадити референтні ціни на лікарські засоби, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів та реімбурсацію (відшкодування) вартості лікарських засобів.
Як підкреслили у відомстві, основним пріоритетом запровадження відшкодування у 2017 році стане лікування хвороб, що першочергово впливають на основні показники здоров’я населення: серцево-судинні хвороби, цукровий діабет 2 типу, бронхіальна астма.
Повідомляється, що відшкодування вартості ліків визначатиметься Національним переліком основних лікарських засобів у 2017 році, який складається із 22 міжнародних непатентованих назв.
Наразі ж, за даними відомства, пацієнти в Україні споживають ліки, які не відповідають показникам поширеності хвороб, і надають пріоритет другорядним препаратам. Крім того, у МОЗ заявили, що проблемою є низька купівельна спроможність населення (на тлі девальвації гривні) та низька інвестиційна привабливість фармацевтичного ринку України.
Дивіться також: У МОЗ розповіли, як Україна переходитиме на страхову медицину