фото persha.kr.ua

У МОЗ розповіли, як будуть відшкодовувати вартість життєво необхідних ліків

  Першочергово це стосується ліків від серцево-судинних хвороб, цукрового діабету та астми

  У МОЗ розповіли про нові ініціативи для населення. Зокрема, одна з них передбачає відшкодування вартості життєво необхідних ліків. Про це повідомляє УНІАН.

  Як стало відомо, у МОЗ запланували створити національний перелік основних лікарських засобів з урахуванням рекомендацій ВООЗ, що буде містити лише ті лікарські засоби, що мають обґрунтовану доказову базу своєї ефективності та які містяться у міжнародних протоколах лікування пацієнтів. Потому планується  запровадити референтні ціни на лікарські засоби, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів та реімбурсацію (відшкодування) вартості лікарських засобів.

  Як підкреслили у відомстві, основним пріоритетом запровадження відшкодування у 2017 році стане лікування хвороб, що першочергово впливають на основні показники здоров’я населення: серцево-судинні хвороби, цукровий діабет 2 типу, бронхіальна астма.

  Повідомляється, що відшкодування вартості ліків визначатиметься Національним переліком основних лікарських засобів у 2017 році, який складається із 22 міжнародних непатентованих назв.

  Наразі ж, за даними відомства, пацієнти в Україні споживають ліки, які не відповідають показникам поширеності хвороб, і надають пріоритет другорядним препаратам. Крім того, у МОЗ заявили, що проблемою є низька купівельна спроможність населення (на тлі девальвації гривні) та низька інвестиційна привабливість фармацевтичного ринку України.

  Дивіться такожУ МОЗ розповіли, як Україна переходитиме на страхову медицину

  Попередній матеріал
  ВР відмовилася обмежити гастролі російських артистів, які не засудили агресію Кремля
  Наступний матеріал
  В Європі офіційно запрацювала нова прикордонна служба швидкого реагування

  У МОЗ розповіли, як Україна переходитиме на страхову медицину

  До кінця року в Україні будуть всі вакцини для планових щеплень дітей – МОЗ

  Ініціатива МОЗ: українцям планують частково або повністю повертати гроші за купівлю ліків

  МОЗ: Закупівлю ліків на 2016 проводитимуть чотири міжнародні організації