visti.ks.ua

ВР відмовилася обмежити гастролі російських артистів, які не засудили агресію Кремля

  Рада відмовилася направити законопроект про заборону гастролей артистів РФ на повторне перше читання та від повернення його авторам на доопрацювання

  Верховна Рада відмовилася обмежити гастролі артистів з Російської Федерації, що визнана країною-агресором. За відповідний законопроект №4303 проголосували лише 174 депутати, передає "УНІАН".

  Як зазначається, законопроектом пропонувалося встановити особливості проведення заходів гастролерів, пов'язаних з державою-агресором. Передбачалося, зокрема, що гастролі таких артистів можуть проводитись в Україні лише за умови, що вони до початку відповідного заходу нададуть організаторам письмову заяву про засудження окупації території України державою-агресором.

  У випадку проведення такого гастрольного заходу з порушенням вимог передбачалося притягнення організатора до адміністративно-господарської відповідальності у формі накладення штрафу в розмірі 50% від мінімальної заробітної плати на момент вчинення правопорушення, помноженої на максимальну кількість глядачів, на яку розрахований відповідний зал або майданчик, в якому відбувся захід. При цьому отриманий організатором гастрольного заходу дохід внаслідок його проведення з порушенням вимог мав би вилучатися за рішенням суду до державного бюджету України.

  Вимогу про засудження окупації території України державою-агресором для виступу в Україні пропонувалося розповсюдити й на творчих працівників, членів художнього, артистичного персоналу театру, які є громадянами держави-агресора. Особам з переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, пропонувалося повністю заборонити участь у виставах та театральних постановках на території України. Штрафувати театри за порушення цих норм мали б у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожний випадок.

  Рада також відмовилася направити законопроект на повторне перше читання та від повернення його авторам на доопрацювання, після чого двічі відмовилася повернутися до його розгляду знову.

  На знак протесту проти повної непідтримки законопроекту голова комітету ВР з питань культури й духовності Микола Княжицький, який був одним з його авторів, покинув сесійну залу і закликав до цього інших колег.

  Попередній матеріал
  Ф'юрі загрожує втрата боксерської ліцензії та усіх чемпіонських поясів
  Наступний матеріал
  У МОЗ розповіли, як будуть відшкодовувати вартість життєво необхідних ліків