5 канал

Якщо Янукович хоче захищати свою позицію, то він повинен прибути до суду – адвокат

Голова ГО "Адвокатська дорадча група" Павло Дикань зазначив, що зміна адвоката може бути спричинена бажанням Януковича затягнути процес

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" голова ГО "Адвокатська дорадча група" Павло Дикань висловив свої міркування з приводу засідання у справі про держзраду Віктора Януковича. Так, за словами Диканя, якщо Янукович хоче захищати свою позицію, то він повинен прибути до суду.

"Я не можу стверджувати чи співпрацює новий адвокат із попереднім складом захисту Януковича, очевидно, що він повинен виконувати свої обов'язки і його позиція на сьогоднішній день збігається з позицією, яку займав Віталій Сердюк. Я не згоден з такою позицією, я вважаю, що процедура в даному випадку була дотримана, у Януковича є, була і буде можливість прибути до суду, іншої можливості захищати себе не передбачено чинним законодавством. Якщо Віктор Янукович хоче захищати свою позицію – він має прибути до суду", – сказав Павло Дикань та додав, що в даному випадку перед Віктором Януковичом стоїть вибір, чи буде він присутнім у суді, чи суд буде проходити у спеціальному режимі судового слідства.

"Режим відеоконференції передбачений для допиту свідків або потерпілих не передбачена присутність обвинуваченого в режимі відеоконференції – він має особисто бути присутнім у суді або законодавством передбачений заочний режим розгляду справи, це так званий спеціальний режим досудового розслідування і судового слідства. У даному випадку вибір стоїть перед Віктором Януковичом, а не перед його захистом, чи він буде присутнім у суді, чи буде суд проходити у спеціальному режимі судового слідства", – зазначив Дикань.

Як зазначив Павло Дикань, зміна адвоката може залежати від того, що Януковича не влаштовує сам процес, або ж він таким чином хоче його затягнути.

"Я думаю, що Януковича не влаштовує сам процес, який відбувається в Україні і він таким чином хоче його чи затягнути чи зробити вигляд, що цей процес його не стосується. Я думаю, що непринципово, хто в цьому випадку буде захищати його. Як ми бачимо, позиція захисників не змінюється незалежно від того, чи платить їм Янукович, чи платить їм держава. Мені здається, що процес буде тривати так, як він і має відбуватися відповідно до того законодавства, яке існує в Україні. Воно, на мою думку, не прописано так як мало б бути прописано, але є таке законодавство і його потрібно дотримуватися", – пояснив голова ГО "Адвокатська дорадча група".

За словами Диканя, він не бачить ознак тиску на суд у справі держзради Януковича. 

"Якщо б ми говорили про дійсно суттєвий тиск на суддів, на суд, на прокурорів я взагалі не дуже розумію, який тут має бути тиск від того, що вони мають виконувати свій обов'язок державного обвинувачення і якщо вони вважають доведеним наявність злочину у діях Януковича, вони мають це просто обгрунтувати, а суд, ви знаєте, вже три місяці як був призначений процес і до сьогоднішнього дня він ще не перейшов на стадію реального розгляду, тому на сьогоднішній день я не вбачаю ознак тиску. Якби був тиск, то, мабуть, і судові засідання були б частіше, і суд був би якимось чином більш зосереджений на досягненні результату. Суд дає можливість усім сторонам процесу скористатися своїми правами, нікого не обмежує, на сьогодні я цього не бачу, і всім дає можливість виконувати свої професійні обов'язки. Тому, якби були ознаки тиску, то це було б погано, на сьогоднішній день я цього не бачу", – додав Павло Дикань.

Як повідомляв 5.UA, президенту-втікачу Віктору Януковичу призначили безкоштовного адвоката – відтепер його інтереси представлятиме Віталій Мешечек.

Варто також зазначити, що суд переніс засідання у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича на 3 серпня 2017 року. Таким чином адвокату Януковича дали місяць на читання матеріалів справи.

Попередній матеріал
На Запоріжжі пацієнтів заразили гепатитом С: хто винен та що робити хворим
Наступний матеріал
Міноборони витратить 1 млрд гривень на житло для бійців ЗСУ – Полторак
Loading...

Засідання суду у справі держзради Януковича - трансляція завершена

Суд у справі Януковича: чому засідання укотре перенесли

Суд викликав Януковича на 10 літніх засідань у справі про держзраду