Суд у справі Януковича
Суд у справі Януковича 5.ua

Суд у справі Януковича: чому засідання укотре перенесли

На судовому засіданні сторона захисту та обвинувачення не могла дійти згоди – скільки ж разів Янукович не з'являвся на допит

У понеділок, 26 червня, в Оболонському суді столиці мали розпочати слухання справи про держзраду Януковича по суті. Утім, відповідне засідання фактично навіть не відбулося. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу". 

Як стало відомо, у суді сторони не могли узгодити, скільки ж разів Янукович не з'являвся за офіційним викликом прокуратури на судове засідання - особисто або у режимі онлайн-конференції.

У прокуратурі стверджують, що розгляд справи потрібно почати без участі Януковича, оскільки він ігнорує виклики ГПУ та не з'являється на засідання. А от сторона захисту Януковича визнає лише один випадок неявки президента-втікача до суду.

"Більше п'яти разів він викликався до слідчого під час здійснення досудового розслідування, а також більше п'яти разів викликався Оболонським районним судом. Сторона обвинувачення вважає, що на цій стадії вже є повторність незаявлення Януковича. На думку сторони захисту, вже є всі законні підстави для прийняття рішення щодо здійснення спеціального судового провадження - тобто заочно", - зазначив прокурор Головної військової прокуратури ГПУ Руслан Кравченко. 

Суд постановив перенести засідання на 29 червня. У випадку, якщо Янукович вдруге не з'явиться на засіданні, прокурори матимуть усі законні підстави вимагати заочного засудження колишнього президента України - без його участі. 

Нагадаємо, 22 червня суд офіційно викликав Януковича на "10 літніх засідань", що заплановані на 26 червня, 29 червня, 6 липня, 12 липня, 13 липня, 3 серпня, 10 серпня, 17 серпня, 23 серпня, 31 серпня. Суд також нагадав екс-президенту України про можливість участі в засіданні у режимі відеоконференції.

Попередній матеріал
"Можна пишатися": українки привезли з Франції бронзу Чемпіонату світу з баскетболу
Наступний матеріал
Круглий стіл: "Законодавче врегулювання страхування журналістів" – трансляція завершена
Loading...