Ліки
Ліки www.youtube.com

Ліки для України закуповуватимуть міжнародні компанії: що змінилось

Міжнародні компанії закуплять ліки для українців на майже 6 млрд гривень

Цьогоріч три міжнародні організації придбають ліки для України. Угоди про це підписало Міністерство охорони здоров'я з відповідними інституціями, передає "5 канал". 

Як стало відомо, ліки купуватимуть ООН, Дитячий фонд UNICEF та британська закупівельна агенція Crown Agents. Про це на брифінгу у столиці 27 липня повідомила міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, Україна співпрацюватиме з цими організаціями за 39 державними програмами. Ліків закуплять на майже 6 мільярдів гривень. У МОЗ додають, що багато ліків, які планується закупити, будуть новими.

"Коли ми побачили номенклатури, ми знайшли чимало застарілих препаратів, які вже не використовуються в інших країнах світу. Ми також побачили неправильний розподіл між іншими препаратами, і багато змін було зроблено до тих номенклатур, які ми на цей рік замовляли. Ми хочемо, щоб наші пацієнти в Україні мали найбільш сучасні ліки, які співпадають із міжнародними протоколами лікування", – зазначила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Також у Мінохорони здоров'я відзначили, що система закупівлі ліків за допомоги міжнародних організацій дозволяє заощаджувати більше коштів.Так, торік було зекономлено 913 мільйонів гривень. Ці кошти використають на додаткові медпрепарати та вакцини для українців.

"Ми маємо чимало заощаджень. Чудовим прикладом є тест-смужки для глюкометрів. У бюджеті розрахували закупівлю на 6 мільйонів тест-смужок, а ми змогли закупити вісім. А на програмі з вірусного гепатиту заощадження досягли 55%. Ми завжди відкриті для участі українських компаній. Контракти, які були підписані з дистриб'юторами, на 33% – це контракти з українськими дистриб'юторами", – розповів директор служби поставок Crown Agents Брайан Річмонд. 

Більше про нову систему закупівель – у включенні:

Попередній матеріал
У Львові вшановують жертв Скнилівської трагедії: спогади очевидців та рідних загиблих
Наступний матеріал
Експерт розповів, чи має право Саакашвілі оскаржувати рішення щодо припинення громадянства України
Loading...