facebook.com/yevgen.karas

У Києві стерли графіті часів Майдану: включення з місця події

Столичну вулицю Грушевського активісти та учасники Революції Гідності закидали яйцями та побили вікна меблевої крамниці

Активісти протестують проти зникнення зі стін будівлі малюнків патріотичного змісту. З місця події кореспондент "5 каналу" Максим Волобоєв розповів подробиці інциденту.

"Біля крамниці досі перебувають активісти. Їх стало менше ніж раніше. Приїхало дуже багато правоохоронців, стали в оточення навколо цієї будівлі. Дійсно активісти С14 та національного корпусу Азова, а також ветерани, які брали участь у війні на сході України закидали яйцями меблеву галерею, розбили вікна і навіть принесли покришки до входу і запалили їх. Все це відбулося тому що активістів обуло те, що напередодні графіті часів Майдану, на яких були зображені портрети Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка, зникли. Їх хтось зафарбував", розповів кореспондент.

"Це три тих ікони – символ Майдану, з поваги до людей, які віддали своє життя, заплативши таку високу ціну за зміни, які ми намагаємося впровадити в країні. Такі дії, вони не припустимі", - зазначають активісти.

Нагадаємо, у Києві з фасаду будівлі на вулиці Грушевського, 4 змили графіті з Тарасом Шевченком, Лесею Українкою та Іваном Франком, які були створені під час Революції гідності. Вони були підписані рядками з творів кожного з поетів – "Вогонь запеклих не пече", "Хто визволиться сам, той буде вільний", "Наше все життя – війна".

Керівник магазину "Емпоріум", на фасаді якого були зображені графіті, назвав їх "типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби".

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що інститут готує звернення в поліцію та до Генпрокуратури за фактом вандалізму через знищення графіті, які були пам’яткою історії.

Попередній матеріал
У Києві знищили "Ікони Революції Гідності"
Наступний матеріал
Зіткнення з поліцією в Одесі: троє осіб поранені
Loading...

З кувалдою на захист пам’ятки: в центрі Одесі мітингувальники зносять будівлю біля Відьомського будинку

Два роки жорстокого абсурду: під посольством РФ відбулась акція на підтримку Сенцова та Кольченка

Кличко чекає від ВР закон про паркування, що зменшить затори в Києві

Члени спільноти Pitbull Kiev шукали водіїв на підпитку

Працівниця Київського СІЗО "торгувала" місцями в медичному ізоляторі

Зовсім не як у звичайній школі: 1 вересня у військовому ліцеї ім. Івана Богуна