5 канал

Два роки жорстокого абсурду: під посольством РФ відбулась акція на підтримку Сенцова та Кольченка

Організатори вважають, що хоча захід і має символічний характер, проте їх все одно треба проводити, треба нагадувати людям про тих, хто наразі незаконно ув'язнений Москвою

Два роки минуло від дня винесення російським судом вироку Олегу Сенцову. Псевдофеміда Росії тоді постановила: 20 років буцегарні. Сьогодні під посольством друзі Олега, активісти та просто небайдужі громадяни вимагали негайно звільнити незаконно заґратованого режисера. Була там і кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Акція на підтримку режисера активісти влаштували біля посольства Російської Федерації в Києві. Вона носила символічний характер, адже останні два роки російських дипломатів тут немає – лише назва. Приміщення посольства тривалий час залишається порожнім після численних акцій українців проти російської агресії. Охорона біля будівлі була посилена, але через заявку щодо проведення акції і – міська влада вирішила уникнути провокацій будь-якого роду.

Люди вимагали негайно звільнити незаконно заґратованого режисера та ще одного політв'язня з Криму – анархіста Олександра Кольченка, якого у той же день засудили до 10 років позбавлення волі. Учасники акції цитували заяви Сенцова та Кольченка, які ті робили під час судового процесу. Згадували й інших політв'язнів Росії – починаючи аж від 1968 року.

Організатори вважають, що хоча захід і має символічний характер, проте їх все одно треба проводити, треба нагадувати людям про тих, хто наразі незаконно ув'язнений Москвою. "Цей жорстокий абсурд, він дотепер залишає без слів. Справа, яка розвалювалася у суді. Один із ключових свідків прямо на засіданні заявив, що всі свідчення дані під катуванням. Відсутність фактично речових доказів. Усе це не завадило дати надзвичайно жорстокий вирок. Щоб було зрозуміло: якщо Олег відсидить повний термін, він вийде на волю 2034 року", – виступив активіст Максим Буткевич.

Якщо до кремлівської влади "достукатися" активісти наміру не мають – розуміють, що це не має сенсу – то хочуть привернути увагу української влади. Заявляють, що мають конкретну претензію – досі не призначено чиновника, до якого можуть звернутися рідні політв'язнів. Який міг хоча б вести список заґратованих та незаконно затриманих Росією.

Дивіться також фотогалерею:

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бірюков розповів про закупівлі та постачання військової техніки на фронт
Наступний матеріал
Названий на честь легендарного розвідника катер "Кузьмич" вперше вийшов у плавання
Loading...