5 канал

Названий на честь легендарного розвідника катер "Кузьмич" вперше вийшов у плавання

26 серпня минає три роки, як 42-річний полковник В'ячеслав Галва загинув у зоні АТО

В перше плавання у Черкасах вийшов катер "Кузьмич". Назва невипадкова – саме такий позивний був у легендарного розвідника, полковника В'ячеслава Галви, який загинув на сході 26 серпня 2014 року. Відновили катер за допомогою місцевої влади. І тепер "Кузьмич" стане повноцінним навчальним судном у місцевому клубі юних моряків.

15-річний Влад Кикоть вперше стоїть за штурвалом. У клубі юних моряків він займається третину свого життя, але лише тепер з'явилася можливість керувати на воді справжнім катером. "Не дуже вмію кермувати, знаю тільки теорію. Поки на практиці у нас не було достатньо часу, щоб вирішити це питання… Цікаво розвиватися в різносторонні напрямки, розуміти як воно працює", – розповідає вихованець клубу юних моряків.

Через вік та відсутність належного обслуговування останні 10 років це судно було пришвартоване до берега. Щоб воно знову вийшло на воду, з міського бюджету виділили майже 200 тис. грн. "Можна сказати, що це друге народження цього корабля. Він повністю оновлений, він отримав нову назву і буде плавати під прапором України", – зазначає заступник директора клубу юних моряків Михайло Шитко.

Раніше безіменний корабель вирішили назвати на честь розвідника В'ячеслава Галви. Використали позивний земляка – "Кузьмич". Саме 26 серпня минає три роки, як 42-річний офіцер загинув у зоні АТО. Його брат Дмитро розповідає, що батько-військовий з дитинства привчав їх до реалій служби: "Ми змалечку, коли звичайні діти гралися іграшковими пістолетами, то батько приходив з наряду, виймав обойму і ми бігали по хаті з нормальним, бойовим, пістолетом. Коли діти гралися пластмасовими танчиками, то ми в БМП сиділи".

Черкаський клуб юних моряків об'єднує більше 200 хлопців. Відтепер вони виходитимуть у відкриті води Дніпра на катері "Кузьмич".

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Пам'яті полеглих: у міськраді Кропивницького чорно-білі світлини нагадують про бійців АТО - фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Два роки жорстокого абсурду: під посольством РФ відбулась акція на підтримку Сенцова та Кольченка
Наступний матеріал
Боєць АТО прокоментував вибух у Києві, від якого постраждала його родина
Loading...