Олександр Макеєнко
Олександр Макеєнко 5.ua

Роковини трагедії під Слов'янськом: що розповів єдиний уцілілий у збитому терористами гелікоптері

Три роки тому поблизу гори Карачун терористи збили військовий гелікоптер, в якому загинули 12 силовиків, у тому числі генерал-майор Сергій Кульчицький. Тоді вижив лише один із членів екіпажу військового судна – Олександр Макеєнко. Разом із побратимами він згадував мить трагедії, в якій вижив дивом

29 травня усіх загиблих військовослужбовців, які загинули в авіакатастрофі на горі Карачун, вшанували скорботним мітингом та салютом.

Штурман Олександр Макеєнко – єдиний, хто вижив у катастрофі Мі-8. Він згадує, що екіпаж саме повертався з виконання бойового завдання.

"Виконали завдання, але, на жаль, не до кінця. Перевезли продукти харчування, воду, перевезли речі, необхідні для хлопців, які знаходилися на шостому і п’ятому пості. Зробили ротацію особового складу", – розповідає штурман Олександр.

Крім Макеєнка на борту гелікоптера було ще 12 силовиків на чолі з генерал-майором Сергієм Кульчицьким. До пункту призначення вони не долетіли кількасот метрів. "Сталося... Це секунди, це навіть не хвилини, навіть не десятки секунд… Вибух у повітрі. Декілька секунд і земля", – пригадує уцілілий штурман.

Генерал-майору Сергію Кульчицькому посмертно присвоїли звання Героя України, а його ім'я присвоїли батальйону оперативного призначення. Пам'ять про загиблого на плацу рідної частини вшанували урочистим маршем.

"Чітко знав, для чого він, що робить. Хлопці слухали його. Єдиний з офіцерів вищого командування, який був на кожному блокпості", – каже військовий батальйону ім. Кульчицького Василь Масний.

На могилах шістьох загиблих правоохоронців з Івано-Франківська відслужили панахиду. Помолитися за загиблих прийшли рідні, колеги, побратими та небайдужі містяни. Як згадували полеглих у бою військових – детальніше в сюжеті:

 

Сніжана Юр'єва, "5 канал"

Попередній матеріал
Автобізнес із сірими схемами – "Час. Підсумки тижня"
Наступний матеріал
Айвазовська: Що Макрон показав на зустрічі з Путіним
Loading...