5 канал

Хода нескорених у Києві: "Незалежність – це коли в нас не гинуть хлопці та дівчата"

24 серпня Хрещатиком одразу після параду пройшла "хода нескорених" – родин загиблих та зниклих безвісти бійців АТО. Вони несли в руках портрети рідних, соняшники та колоски

Крокували й військовослужбовці різних підрозділів ЗСУ та добробатівці, а також бійці та волонтери, які були поранені в зоні АТО. Завершилася хода у Михайлівському соборі, де учасники молитвою вшанували загиблих захисників України, повідомляє кореспондент "5 каналу".

Портрети бійців, колоски та соняшники в руках. Рідні загиблих героїв рушають ходою Хрещатиком. Розповідаючи про своїх батьків, синів та чоловіків, не можуть стримати сліз.

"Приїхала з Кривого Рогу пройти у ході. Фото мого племінника – Ілля Гайдук, Іл-76, загинув", "Це наш син – загинув 17 серпня 2014 року під Хрящуватим", "Три роки його немає, але ми віримо, чекаємо, що він живий і повернеться", – таких історій на Хрещатику сьогодні було чимало. Про рідних дітей, чоловіків, братів та батьків нагадували фото у руках учасників акції.

Ходою пройшли і родичі полонених бійців. Три роки чекають на своїх рідних і сім'ї бійців батальйону "Кривбас". Дев'ятеро бійців потрапили до полону під час виходу з Іловайського котла. Відтоді про них – жодної звістки.

"Під час "Іловайського котла" вони потрапили в полон – 30 серпня. Три роки ми не можемо добитись, щоб наших рідних повернули додому. Вони на відео зафіксовані, а держава нам не допомагає", – каже брат полоненого бійця Андрій Карпов.

"30 серпня 2014 року з його телефону дзвонили інші хлопці. І більше ми ні вісточки, ні дзвінка, ні листа - нічого ми не знаємо", – розповідає мама полоненого бійця Людмила Маркіна.

Щоб згадати бойових побратимів, ходою пройшли бійці різних підрозділів ЗСУ та добробатівці.

"Незалежність для мене – це віра, воля, свобода України. Я – учасник цьогорічного параду. Я пишаюсь, що пройшов цими кроками до братів з 92-ї бригади, які вже ніколи не стануть з нами в стрій, але вони навіки з нами, – наголошує військовий Іван Ракич і додає, - коли в нас не гинуть на війнах хлопці та дівчата – оце незалежність".

Ходу нескорених на Майдані Незалежності зустрічали оплесками. Героїв, що віддали життя за майбутнє України, навколішки вшанували хвилиною мовчання. Як це було – дивіться у відео:

Євгенія Подобна, Юрій Усік, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Обличчя Незалежності": як Хрещатиком усі роди військ ЗСУ та країн світу крокували – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Час. Підсумки дня: Юрій Щербак та Олександр Зінченко
Наступний матеріал
За кресленнями XVII ст.: Легендарна козацька чайка відкрила регату в Одесі
Loading...