5 канал

За кресленнями XVII ст.: Легендарна козацька чайка відкрила регату в Одесі

Чайку "Спас" відтворили за кресленнями XVII століття львівські майстри – тепер саме вона першою рушила у відкрите море

В Одесі стартувала всеукраїнська регата за Кубок Чорного моря. Окрасою перегонів стала справжня козацька чайка "Спас". На честь Дня Незалежності її зробили головним символом змагань, передає кореспондент "5 каналу" . 

На узбережжі Чорного моря вишикувалися півтора десятка яхт з різних куточків країни, але найбільше уваги – чайці "Спас". Її відтворили за кресленнями XVII століття львівські майстри.

На судні, як на автентичному козацькому вітрильнику, встановили справжні гармати, але на відміну від старовинної "Чайки", тут є ще сучасний двигун потужністю 80 кінських сил. Екіпаж подорожує водними просторами країни та навчає молодь керувати судном, як це робили козаки.

"Тиждень тому ми зібрали пластунів і тренували їх цієї справи морської – тягнути вітрила, щоб вони могли у цьому розбиратися", – каже кухар судна Юрій Садовий.

Професійних моряків на "Спасі" майже немає, проте кожен член екіпажу добре знає свою справу. Тож саме це судно офіційно відкриває регату. Організатори кажуть, у такий незвичний спосіб вітають яхтсменів та глядачів із Днем Незалежності.

"Це історичне судно, яке прикрашає нашу регату, і те, що на ньому буде дано старт – важливіше, ніж його участь у регаті", – переконаний співорганізатор регати Альберт Кабуков.

Яхтсмени мають подолати відстань у 50 морських миль уздовж узбережжя Одещини. Учасники називають регату одним із найважливіших випробувань цього року.

"Фактично, це квінтесенція всього сезону. Саме на цій регаті яхтсмени покажуть свої досягнення, до яких вони йшли увесь 2017 рік", – каже учасник змагань Олег Єлісєєв.

Яка вона, українська козацька чайка, та що відбувалось в акваторії Чорного моря – дивіться у відео:

Зауважимо, що змагання триватимуть чотири дні, а переможців визначать наприкінці тижня. 

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Есмінець Duncan та фрегат Yildirіm: у порт Одеси увійшли військові кораблі НАТО – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Хода нескорених у Києві: "Незалежність – це коли в нас не гинуть хлопці та дівчата"
Наступний матеріал
Час. Підсумки дня: Володимир Фесенко та Олександр Солонтай