Олександр Сокуров на кінопремії "Ніка"
Олександр Сокуров на кінопремії "Ніка" Острів Сокурова / Facebook

На врученні кінопремії титулований російський режисер підтримав політв'язня Сенцова

  Крім того, режисер гостро засудив реакцію російської влади на мирні мітинги 26 березня, назвавши її дії "фамільярними"

  Російський кінорежисер Олександр Сокуров під час промови на церемонії вручення премії "Ніка", де він отримав нагороду в номінації "Честь і гідність", закликав російську владу звільнити його колегу, українського кінематографіста та політичного в'язня Олега Сенцова. Запис із виступом Сокурова був опублікований на сторінці "Острів Сокурова" у Facebook.

  "Я хочу сказати, що я чекаю рішення від президента (Путіна – 5.UA), відповіді на питання, яке ми обговорювали – доля Олега Сенцова. І президент сказав, що він буде думати над цією проблемою", – промовив митець зі сцени.

  Крім того, режисер гостро засудив реакцію російської влади на мирні мітинги 26 березня. "Якщо ви бачили, що відбувалося в неділю, то ви бачили, як багато було цих жертв – за руки хапали дівчат та школярок та тягли кудись… грубо, це було насилля", – наголосив Сокуров та зазначив, що "держава робить велику помилку, ведучи себе настільки фамільярно з молодими людьми".

  Крім того, за повідомленням DW, режисер фільму "Колектор" і лауреат у номінації "Відкриття року" Олександр Красовський також засудив затримання учасників акцій протесту і закликав колег "використовувати свою владу, щоб змінити їх долю".

  Нагадаємо, Олег Сенцов і Олександр Кольченко в серпні минулого року були засуджені Північно-Кавказьким окружним військовим судом Росії до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно. Їх звинуватили в підготовці терактів у Криму. Правозахисний центр "Меморіал" визнав їх політичними в'язнями.

  Як повідомляв 5.UA, у лютому 2017 року на Берлінському кінофестивалі фільм про українського кінорежисера Олега Сенцова зустріли з аншлагом.

  Попередній матеріал
  NASA показало з космосу потужний ураган "Деббі", який накрив Австралію
  Наступний матеріал
  Засідання Кабінету міністрів - відео
  Loading...

  Після антикорупційних мітингів в РФ Навальний став лідером російської опозиції – журналіст

  Ні російська влада, ні Навальний не очікували, що на мітинги вийде стільки молоді – журналіст

  Коли люди в Росії виходять з плакатами проти Медведєва, ні слова не кажучи про Путіна, то це схоже на шизофренію - нардеп

  Фури вишикувалися уздовж доріг: у РФ стартувала масштабна акція протесту далекобійників

  "Димон ответил", де був під час мітингів по всій Росії

  Антикорупційні мітинги #ДимонОтветит у Москві: російські силовики затримали понад тисячу людей