ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Петро Порошенко

ПАРЄ рішучо вимагає звільнення Сущенка, Сенцова та Семени – резолюція

Документ підтримала переважна більшість депутатів Асамблеї

Парламентська асамблея Ради Європи вимагає звільнення незаконно заарештованого у Москві українського журналіста Романа Сущенка, а також припинення переслідування українських журналістів на території анексованого Криму. Про це йдеться у резолюції "Напади на журналістів та свобода ЗМІ в Європі", яку ПАРЄ підтримала у вівторок, передає "Укрінформ".

Повідомляється, що доповідачем резолюції був голова української делегації в ПАРЄ Володимир Арє’в, а сам документ підтримала переважна більшість депутатів.

"Будучи занепокоєною свободою ЗМІ у Російській Федерації, Асамблея закликає російське керівництво звільнити Романа Сущенка, який з 2010 року є кореспондентом Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" у Франції, та з 30 вересня 2016 року ув’язнений у Москві через обвинувачення у "шпигунстві", – зазначається в тексті резолюції.

Дивіться також: Порошенко написав листа затриманому в РФ українському журналісту Сущенку

Крім того, ПАРЄ  вимагає від російського керівництва зняти обвинувачення у "сепаратизмі" та припинити переслідування українських журналістів у Криму – Ганни Андрієвської, Наталії Кокоріної та Миколи Семени.

У документі підкреслюється, що Асамблея занепокоєна невиконанням Росією вимоги звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова, якому був винесений незаконний вирок - 20 років ув’язнення. Резолюція містить також і нагадування про про незаконне закриття окупаційною російською владою у Криму кримськотатарського телеканалу ATR.

Як наголошується у тексті документу, уряди країн-членів Ради Європи повинні активно реагувати на загрози свободи ЗМІ та напади проти журналістів у рамках започаткованої у квітні 2015 року "Платформи забезпечення захисту журналізму та безпеки журналістів".

Нагадаємо, 30 вересня в Москві неправомірно затримали власного кореспондента "Укрінформ" Романа Сущенка. Його звинувачують у "шпигунстві". Зокрема, у ФСБ чоловіка назвали "полковником української розвідки". У вітчизняному МЗС цю акцію назвали спланованою провокацією. 27 жовтня Московський суд відхилив апеляцію на арешт Сущенка та залишив його за гратами. Крім того, Сущенка внесли до списку обміну заручників.

Попередній матеріал
Кіберборотьба з РФ: Україна має закрити доступ до російських соцмереж – експерт
Наступний матеріал
Генсек Ради Європи відкрито співпрацює з російською владою – Логвинський
Loading...
Ми сильніші за кремлівські грати: Як небайдужі підтримують Романа Сущенка

Ми сильніші за кремлівські грати: Як небайдужі підтримують Романа Сущенка

"Відпустіть його до мене і мами": син Романа Сущенка записав зворушливе відеозвернення

"Відпустіть його до мене і мами": син Романа Сущенка записав зворушливе відеозвернення

"Більше 100 нових імен": ЄС чекає від України оновленого "списку Сенцова"

"Більше 100 нових імен": ЄС чекає від України оновленого "списку Сенцова"