Педро Аграмунт президент ПАРЄ Фото Фокус

Президент ПАРЄ захотів повернути РФ до Асамблеї: у МЗС України відповіли на заяву

  Аграмунт заявив, що на його переконання, Росія має повернутися до Асамблеї з повними повноваженнями

  Переобраний сьогодні президентом ПАРЄ Педро Аграмунт заявив, що налаштований на діалог з російською делегацією в рамках "міжпарламентської платформи". Це він проголосив під час зимового пленарного засідання ПАРЄ, передає УНІАН.

  В українському МЗС уже відповіли на неоднозначні заяви Аграмунта. Зокрема, речниця МЗС Мар'яна Беца написала у своєму мікроблозі Twitter наступне, посилаючись на новину про бажання президента ПАРЄ повернути РФ до Асоціації:

  "Санкції, введені через агресію РФ, мають залишатись до відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів".

  Зазначимо, відсутність в залі делегації з РФ викликає в Аграмунта жаль.

  "Викликає жаль, що вже вдруге одна держава-член, Росія, не направляє делегацію до Асамблеї. З часу мого обрання я провів ряд консультацій зі спікером російського парламенту, членами російського парламенту. Під час цих обговорень я завжди наголошував, що делегації всіх держав-членів повинні брати участь в роботі Асамблеї. Тому що після всього ми є Асамблеєю 47 країн, а не 46", - заявив він.

  Додамо також, що Аграмунт визнав, що зусилля, спрямовані на повернення до сесійної зали ПАРЄ російської делегації з повними повноваженнями, є його особистою думкою.

  "Моя особиста думка полягає в тому, що РФ повинна бути на Асамблеї з повними повноваженнями, але не мені ухвалювати таке рішення. Це рішення має бути ухвалено Асамблеєю. Я не оптиміст чи песиміст. В Іспанії ми говоримо, що в Іспанії немає мертвих людей, але є ті, хто погано похований", – відповів він на питання журналістів.

  Як повідомлялося, сьогодні 23 січня за відсутності конкурентів президентом ПАРЄ переобрали проросійського Аграмунта.

  Попередній матеріал
  Повноваження обраних в Криму депутатів-мажоритарників РФ в світі визнавати не будуть – політолог
  Наступний матеріал
  У вівторок зранку в'їзди до Києва можуть бути частково заблоковані – поліція

  ПАРЄ без Росії та США із Трампом: Перспективи України в нових реаліях світової політики

  Українського нардепа обрали віце-президентом ПАРЄ

  За відсутності конкурентів президентом ПАРЄ переобрали проросійського Аграмунта

  У Страсбурзі на сесії ПАРЄ серед головних тем обговорять українське питання